Padel Magazyn - Na Wyspach Kanaryjskich WPT spełnił wszystkie swoje obietnice, oferując nowy plakat w przypadku braku światowych liczb: Miguel Lamperti i Maxi Grabiel, którym po raz pierwszy udało się dotrzeć do finału WPT przeciwko Pablo Limie i Juani Mieres.

Ale przed rozegraniem tego finału finaliści będą musieli walczyć.

W ćwierćfinale, gdzie były piękne gry ze spektakularnymi punktami. Poniższy film świadczy:

Juani Mieres i Pablo Lima, światowy numer dwa, byli więc logicznie faworytami tego turnieju. Jeśli wygrali ten Open, droga nie była łatwa, obejmując półfinałową konfrontację z Maxim Sanchezem i Sanyo. Pokonano zestawy 2 na 1, numer dwa na świecie był bardzo gorący i mógł przegrać ten mecz kilka razy. Ich regularność w końcu pozwoliła wydostać się z tej pułapki przeciwko „młodym ludziom” z czołowego świata 10.

Chcielibyśmy, aby finał był mocniejszy, ale Miguel Lamperti i Maxi Grabiel po prostu nie mogli podążać za książętami, którzy byli nadmiernie zmotywowani do wygrania WPT Wysp Kanaryjskich. Wciśnięty, to również dlatego, że nie było konieczne, aby ta gra ciągnęła się z powodu półfinału z pewnością próbującego fizycznie. Lima i Mieres wygrały 6 / 4, 6 / 2 i 6 / 2. To trzeci tytuł roku dla „książąt”, którzy chcą dogonić liderów punktowych w ostatnim odcinku sezonu.

Franck Binisti - Padel Magazyn / Padel Mapa

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.