Padel Magazine - Na Wyspach Kanaryjskich WPT spełniło wszystkie swoje obietnice, oferując bezprecedensowy plakat przy braku światowych liczb: Miguela Lampertiego i Maxi Grabiela, którym po raz pierwszy udało się dotrzeć do finału WPT przeciwko Pablo Limie i Juani Mieresowi .

Ale przed rozegraniem tego finału finaliści będą musieli walczyć.

W ćwierćfinale, gdzie było kilka świetnych meczów z efektownymi punktami. Poniższe wideo będzie świadczyć:

Juani Mieres i Pablo Lima, numer dwa na świecie, byli więc logicznie faworytami tego turnieju. Jeśli wygrali ten Open, droga nie była łatwa, zwłaszcza w przypadku konfrontacji w półfinale z Maxi Sanchezem i Sanyo. Pokonany 2 sety do 1, świat numer dwa był bardzo gorący i mógł przegrać ten mecz kilka razy. Ich konsekwencja w końcu pozwoliła wydostać się z tej pułapki stojącej przed „młodymi” z pierwszej dziesiątki świata.

Chcielibyśmy, aby finał był mocniejszy, ale Miguel Lamperti i Maxi Grabiel po prostu nie mogli podążać za książętami, którzy byli nadmiernie zmotywowani do wygrania WPT Wysp Kanaryjskich. Wciśnięty, to również dlatego, że nie było konieczne, aby ta gra ciągnęła się z powodu półfinału z pewnością próbującego fizycznie. Lima i Mieres wygrały 6 / 4, 6 / 2 i 6 / 2. To trzeci tytuł roku dla „książąt”, którzy chcą dogonić liderów punktowych w ostatnim odcinku sezonu.

Franck Binisti - Padel Magazine / Padel Mapa

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.