Audrey Casanova i Laura Clergue, Najnowsze francuskie mistrzowie padel Rok 2015 to podsumowanie ich kariery i europejskich ambicji w grudniu przyszłego roku.

Padel Magazine (PM) - Mistrzostwa Francji padel były dla ciebie celem. Ulżyło?

Audrey Casanova (CA) - Jesteśmy zachwyceni. Ostatnie etapy były skomplikowane i znaleźliśmy broń do końca.

PM - Kilka tygodni temu wyraźnie pokazałeś swoje ambicje. Czy to jest nadciśnienie?

Laura Clergue (LC) - Myślę, że to głównie praca się opłaciła. Znaliśmy naszych głównych przeciwników i dlatego pracowaliśmy nad tym celem. Dzisiaj mamy się dobrze. Jest jeszcze jeden powód naszych nadziei: harmonia w zespole. Z Audrey dogadujemy się bardzo dobrze i myślę, że pokazuje się na ziemi.

PM - Masz inną trasę w padel. Laura, wkroczyłaś w świat padel że przez 1 rok. Czy Jérôme Shoeffer odegrał ważną rolę, pomagając ci się tam dostać?

AC - Oczywiście praca odegrała pewną rolę. Set Club był naszą bazą przez rok z Laurą. Pracowaliśmy prawie codziennie. Prawdą jest też, że gram padel dużo dłużej niż Laura, ale ostatecznie jest to bardzo zrównoważony zespół. Nigdy się nie męczymy. To wielka pasja. Z treningami 1 lub 2 razy w tygodniu i prawie codziennie meczami.

LC - Gram padel szczególnie przez 1 rok. Ale kiedy powiedzieliśmy z Audrey, że chcemy zrobić coś dobrego, po prostu zaczęliśmy grać każdego dnia. Wiele zawdzięczamy Jérôme Shoefferowi, naszemu trenerowi z Set Club d'Aix. Dbał o nas od roku, a wynik jest. Przypominam, że od 1 roku gramy prawie 1 dni w tygodniu, kiedy to nie jest każdy dzień tygodnia ...

PM: Oboje macie unikalne ciosy. Audrey the Bandejas i Laura bardzo dobry przebój…

AC - Jeszcze wiele pozostaje do zrobienia. Ale to prawda, że ​​podoba mi się ten strzał. Będziemy kontynuować szkolenie i na pewno udamy się do Hiszpanii, aby poprawić.

LC - Po pierwsze, myślę, że zaczyna się od braku subtelności w grze, ale stała się bronią. Kobiety niekoniecznie uderzają mocno i nagle, to plus w drużynie. Jest subtelność u Audrey i wykończenie u mnie.

PM - Wkrótce Mistrzostwa Europy. Czy kiedykolwiek zrobiłeś plan?

LC - Idę! Nie ma mowy. Audrey absolutnie musi przyjść. (śmiać się)

AC - Ale ja też idę! Wspaniale jest móc uczestniczyć w Mistrzostwach Europy. Jesteśmy bardzo zmotywowani. A jeśli chodzi o mężczyzn, którzy należą do tej samej ligi, to po prostu ekstra.

LC - Będzie bardzo dobra atmosfera, bardzo dobrze znamy naszych męskich odpowiedników. Zrobimy wszystko, aby zrobić tam coś dobrego.

Wywiad przeprowadził Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.