Audrey Casanova i Laura Clergue, najnowsi francuscy mistrzowie wiosła 2015, powrócili na kurs i swoje europejskie ambicje w grudniu.

Padel Magazine (PM) – Les championnats de France de padel étaient un objectif pour vous. Soulagées ?

Audrey Casanova (CA) - Jesteśmy zachwyceni. Ostatnie etapy były skomplikowane i znaleźliśmy broń do końca.

PM - Wyraźnie zamieściłeś swoje ambicje kilka tygodni temu. Czy to pozytywna presja?

Laura Clergue (LC) - Myślę, że to głównie praca się opłaciła. Znaliśmy naszych głównych przeciwników, więc pracowaliśmy nad tym celem. Dzisiaj mamy się bardzo dobrze. Jest jeszcze jeden powód naszych nadziei: harmonia w zespole. Z Audrey dogadujemy się bardzo dobrze i myślę, że pokazuje się na ziemi.

PM - Masz inny kurs w padelu. Laura, przybyłeś do świata Padel dopiero od 1 an. Czy Jerome Shoeffer odegrał ważną rolę w dotarciu na miejsce?

AC - Zadanie oczywiście grało. Set Club był naszą bazą na rok 1 z Laurą. Pracowaliśmy prawie codziennie. I prawdą jest również to, że gram w padla znacznie dłużej niż Laura, ale ostatecznie jest to bardzo zrównoważony zespół. Nie mamy tego dość. To wielka pasja. Dzięki treningowi 1 2 razy w tygodniu i prawie codzienne mecze.

LC - Gram w padla, szczególnie od roku 1. Ale kiedy powiedzieliśmy sobie z Audrey, że chcemy zrobić coś dobrego, zaczęliśmy grać każdego dnia. Wiele zawdzięczamy Jérôme Shoeffer, naszemu trenerowi w Set Club d'Aix. To rok 1, który się nami opiekuje, a wynik jest. Pamiętam, że gramy z 1 przez prawie 6 dni na 7, kiedy nie jest to każdy dzień tygodnia ...

PM - Obaj macie dobre ciosy. Audrey the Bandejas i Laura to bardzo dobry przebój ...

AC - Ale wciąż jest wiele do zrobienia. Ale to prawda, że ​​podoba mi się ten strzał. Będziemy kontynuować szkolenie i na pewno udamy się do Hiszpanii, aby poprawić.

LC - Po pierwsze, myślę, że zaczyna się od braku subtelności w grze, ale stała się bronią. Kobiety niekoniecznie uderzają mocno i nagle, to plus w drużynie. Audrey jest subtelna i kończy na mnie.

PM - Wkrótce mistrzostwa Europy. Czy masz już plan?

LC - Idę tam! Nie ma mowy. Audrey musi przyjść. (Śmiech)

AC - Ale ja też idę! Wspaniale jest móc startować w Mistrzostwach Europy. Jesteśmy bardzo zmotywowani. I idź z mężczyznami, którzy należą do tej samej ligi, to tylko dodatek.

LC - Będzie bardzo dobra atmosfera, bardzo dobrze znamy naszych odpowiedników u mężczyzn. Zrobimy wszystko, aby zrobić tam coś dobrego.

Wywiad przeprowadził Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.