Kilka dni temu w Tuluzie odbyły się Międzyligowe Mistrzostwa Francji Młodzieży Padel Klub.

Była to okazja do Padel Magazine porozmawiać z Yannem Auradou i Christianem Collange, dwoma członkami Misji Padel Francuskiej Federacji Tenisowej. Dwóch mężczyzn, którym towarzyszyły Marianne Vandaele i Alexia Dechaume, mają za zadanie rozwijać padel zarówno u młodzieży, jak i u kobiet. Zauważ, że Christian Collange jest również przewodniczącym komisji padel dla ligi PACA.

Przy naszym mikrofonie wrócili do podwójne zwycięstwo regionu PACA ale także o przyszłości padel Francuski u podstaw mistrzów

„Coraz wyższy poziom”

Christian Collange: "Jesteśmy dumni z młodych ludzi et panującej atmosfery. W tym roku były to prawdziwe mistrzostwa z 12 ligami, więc było dużo rywalizacji, widzieliśmy to z chłopcami. Tak samo dla dziewczyn wygrywamy w 3 setach. Na podkreślenie zasługuje przede wszystkim poziom ogólny, który wciąż rośnie. Dla mnie to padel kto wygrywa".

Yann Auradou: " Ze swojej strony widziałem bardzo wysoki poziom nawet w U14. Oczywiście to pokolenia będą pchać nas jutro w kierunku wyjścia".

DW: „Mamy świetnych trenerów, którzy śledzą dzieci przez cały rok i nie muszę im nic mówić. Nie mam ani doświadczenia, ani poziomu, aby postawić się w sytuacji nauczycieli. W tym sensie, że każdy jest na swoim miejscu. Jestem tam z ligą, aby kształtować, organizować i ustawiać wszystko, ponieważ oczywiście mam duże doświadczenie w klubie i nauczaniu.

TAK: " Mamy bardzo dobrą pulę graczy, potem pójdą do Wartościowość, nie do mnie należy mówienie, że nasze dwie drużyny będą konkurencyjne i to jest dobre dla przyszłości padel we Francji".

instynkt padel kolaż auradou vandaele

„Rozwijaj padel wśród młodzieży i wśród pań”

DW: " Misja padel również do tego został stworzony. Mamy dwa cele. Przede wszystkim młodzi ludzie, ponieważ nie możemy uruchomić takiego sportu bez struktury dla młodych ludzi. A potem padel kobiecy. W innych krajach odsetek zawodniczek może wzrosnąć do 50%, więc nie ma powodu, dla którego nie moglibyśmy się tam dostać w ciągu najbliższych dwóch lat. jesteśmy po to".

TAK: "Jak tak dobrze ujął to Christian, są to dwa główne cele Misji. To dopiero początek przygody, musimy kontynuować. Więcej dowiesz się w numerze 2 zInstynkt Padel !

Obejrzyj cały wywiad poniżej.

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.