Yann Auradou i Max Moreau, którzy to zrobili postanowił połączyć siły na padel Francuski w 2021 roku odpowiedział na nasze pytania.

Wyniki sezonu 2020

Padel Magazine : Yann, to koniec współpracy z Twoim przyjacielem Morganem Mannarino, jak oceniasz tegoroczny 2020, w którym nie było wielu turniejów?

Yann Auradou: “Niestety nie za dużo do jedzenia w 2020 roku! Dobry występ w Laval na początku roku od zwycięstwa z Le Panse / Boissé, a następnie w kolejnych turniejach przegraliśmy z silniejszymi. Mały żal w 1/8 na Pyramids przeciwko Authier / Lopes, przegraliśmy w 3 setach, ale mogliśmy zrobić to lepiej w meczu.

Miałem wiele ambicji z Momo, ale niestety jego klasyfikacja nie pozwoliła nam na „łatwe” okrążenie. Nie będąc zalążkiem P2000 i wielkim P1000, którym byliśmy zbyt zależny od losowania, aby zajść daleko. Mogliśmy uwolnić dobry zespół w jednym meczu, ale moim zdaniem nie na tyle konsekwentny, aby wyjść dwa. Poza tym, chociaż Morgan mieszka w regionie Paryża, czasami trudno nam było spotkać się razem, aby razem trenować ”.

Mannarino Auradou padel Piramidy P2000

Padel Magazine : Max, nie widzieliśmy cię na WPT po porodzie, czy to już koniec? Jaka jest Twoja ocena tej przygody?

Max Moreau: "Na razie WPT jest za mnąZresztą z kryzysem zdrowotnym niekoniecznie chciałem tam jechać, więc na razie nie będę grał, ale nie wiemy, co przyniesie jutro, zobaczymy. W każdym razie pozostanie bardzo dobre doświadczenie, spotkałem dużo ludzi, jestem bardzo zadowolony, poziom gry jest po prostu bardzo mocny, trzeba dobrze zagrać przez trzy mecze, żeby dostać się do previi, więc jest bardzo ciężko . Z powodu tego uwięzienia trochę skomplikowało mi się kontynuowanie tego, wiedząc, że dziś jestem w Paryżu. Zawsze marzyłem o życiu w szarości i deszczu, dlatego pojechałem na północ (śmiech)! ”

Maxime Moreau forehand volley World Padel Tour

Powody tego nowego stowarzyszenia

Padel Magazine : Oboje jesteście w Paryżu, jak zdecydowaliście się grać razem?

Max Moreau: „To stowarzyszenie powstało po prostu. We Francji było wiele zmian par, Zaproponowałem Adrienowi Maigretowi, aby zagrał z nim na prawej stronie, ale nie chciał, bo miał już jego projekt z JT kto jest jego super partnerem. Więc Yann był całkiem sam, nigdy nie graliśmy razem, ale podczas treningu w Paryżu zdałem sobie sprawę, że ma cechy, których szukałem u prawicowego zawodnika: dobre uderzenie, szybkość, ma dobrą sylwetkę, a poza tym dobrze czuje się w grze. Teraz będziemy musieli razem rozwijać się jako drużyna i być dla mnie dobrym, ponieważ jestem pewien, że będzie grał bardzo dobrze. ”

 

Yann Auradou: „Max będąc teraz na Poissy, trenowaliśmy razem podczas uwięzienia. Zdaliśmy sobie sprawę, że możemy grać razem bardzo dobrze i że mamy wiele wspólnego: bardzo szybcy, bardzo wybuchowi i pełni ambicji. Te podobieństwa pozwolą nam łatwo tworzyć schematy taktyczne.

Jest czołowym graczem we Francji z dużym doświadczeniem. Jego rolą będzie podzielenie się tym ze mną i pokierowanie mną, jak przyjąć taktykę.

W zamian Przyniosę mu moją świeżość i motywację znaleźć cele, które wyznaczymy! I mogę powiedzieć, że są wysoko! ”

Cele na 2021 rok

Padel Magazine : Czy możesz nam powiedzieć więcej o tych celach na nadchodzący sezon?
Yann Auradou: "Wygraj P2000, wygraj mistrzostwa Francji i uzyskaj dostęp do Team France.
Ten sezon będzie bardzo ekscytujący, ponieważ z parą Tison / Bergeron karty zostaną rozdzielone, a przez nich, którzy są dla mnie trochę powyżej reszty, inne zespoły są więc równe, aby wyjść z kapelusza, który będzie musiał być. 1000%.
A jeśli nie, zrób kilka WPT Previas, aby zdobyć dla mnie doświadczenie, zagraj w APT, jeśli są turnieje we Francji, i trochę FIP. Nie mogę się doczekać, kiedy tam będę! ”

Max Moreau: „Cele są proste: postaramy się rozegrać jak najwięcej turniejów we Francji i być jak najbardziej efektywni. Szczególnie przyzwyczaimy się do wspólnej zabawy i zabawy. Chcielibyśmy oczywiście wygrać mistrzostwa Francji, będzie ciężko, bo jest drużyna, która się wyróżnia, Bergeron / Tison, a za kilkoma drużynami, które również grają bardzo dobrze, będziemy musieli być bardzo dobrzy. WPT jest trudne, ponieważ nie mam wystarczającej liczby punktów, aby wejść do stołów, będziemy musieli poprosić o Wild Card. APT może być interesujący, musisz zobaczyć, jak to wszystko ewoluuje. Celem jest Team France, to zaszczyt móc reprezentować swój kraj, kiedy go spróbujesz, chcesz więcej. A przede wszystkim uważam, że Yann ogromnie na to zasługuje i zrobię wszystko, żeby się tam dostać! ”

Max Moreau Amortyzowana siatkówka forhendowa world padel tour

„Umiejętność gry po obu stronach”

Padel Magazine : Yann, widzieliśmy, jak zareagowałeś na komentarze Jérémy'ego Scateny, mówiącego, że za Bergeronem i Tisonem po prawej stronie była duża różnica w poziomie we Francji, czy możesz nam powiedzieć więcej?

Yann Auradou: „Tak, zamieściłem na Facebooku małą notatkę dotyczącą najlepszych prawicowych graczy, przede wszystkim był to mały ukłon w stronę mojego przyjaciela Scata, który powiedział, że za Bergeronem / Tisonem inni prawicowi gracze byli daleko w tyle poziom.

Oczywiście nie mogę się porównywać do półprofesjonalistów, którzy trenują 5 godzin dziennie z najlepszymi światowymi graczami. Ale mam własną broń i wielkie serce, więc zrobię wszystko, żeby ją przekręcić w moim diago! (śmiech).

We Francji jest wielu innych dobrych prawicowych graczy, myślę o Robinie Hazizie, Justinie Lopesie, Nicolasie Trancarcie, Jean-Thomasie Peyrou, Loïc Le Panse, Simonie Boissé, Jérémy Ritz ... plus zawodnicy, którzy naciskają: Jérôme Inzerillo, Dylan Guichard, Pierre Destombes i na pewno o niektórych zapomniałem ”.

Padel Magazine : Swoją drogą Max, niektórzy gracze Team France powiedzieli, że grałeś bardzo dobrze na prawej stronie. Coraz więcej graczy porusza się w prawo, na przykład Yann, także jego były partner. Zrobiłeś odwrotnie: czy naprawdę lepiej czujesz się po lewej stronie?

Max Moreau: „Tak, zacząłem z prawej strony, a potem przeniosłem się w lewo, tam naprawdę trenowałem i tam czuję się najbardziej wolny. Powiedzmy, że czuję, że mogę lepiej wyrazić siebie po lewej stronie. Gra na prawej stronie mi nie przeszkadza, bardzo to lubię, ale we Francji jest też kilku bardzo dobrych prawicowych zawodników i nie sądzę, żebym był lepszy od nich. Teraz nigdy nie wiesz, musisz umieć grać po obu stronach, jeśli to się stanie w środku sezonu, zmienimy się, Yann pójdzie w lewo, a ja w prawo! ”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.