Jeśli jeszcze nie dotknąłeś pali wykonanej dla paryskiego klubu Padel Horyzontdobrze to wiem Stéphane Penso zrobił. I to jest dość niepokojące.

Le padel ma tę szczególną cechę, że gromadzi maksymalnie ludzi, wszechświatów, wieku i płci, na boisku i poza nim.

Prezent Yves Bockelee

Zeszłego lata w Cassis Stéphane Penso miał okazję kilkakrotnie chodzić po dywanie z urzekającym graczem, według jego poziomu gry, stanu umysłu i podsumowań po meczu, zawsze aktualnych i mile widzianych. Okazało się, że osobą tą był Yves Bockelee, jeden z 3 muszkieterów słynnego klubu Padel Horizon (głównym budowniczym jest Jean-Baptiste Piette w asyście Pierre-Nima Sanaei) skupił się wokół podmiotu MARAGA (twórcy i operatora innowacyjnych centrów sportowych).

Wracając na południe, by spędzić ferie zimowe, a na przełomie szalonej gry Yves przyniósł w swoich walizkach rakietę z nadrukiem logo słynnego klubu, który prowadzi. Bardzo zaszczycony tym gestem, ponieważ ten pala ze stolicy był również prezentem, Stéphane grał z nim w kilka gier i równie dobrze można powiedzieć, że był całkowicie oszołomiony wieloma cechami tej rakiety, do tego stopnia, że ​​absolutnie chciał napisz kilka linijek na temat jego historii i cech!

Przyjemne prowadzenie, zaskakujące wyważenie, niska średnia waga (355gr), to wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z pala nastawioną na prowadzenie, a przyczepność na idealnej grubości (co mnie dotyczy) kończy to pierwsze okrążenie „horyzontu”.

Ubiór jest najprzyjemniejszy w stonowanych tonach z wizerunkiem emblematycznego klubu halowego we wschodnim Paryżu.
Mocne i symboliczne połączenie czerwieni i czerni, dotkniętych gradientem szarości, nie jest już widoczne, ciepłe skojarzenie tych kolorów na matowym tle nadaje niezaprzeczalny współczesny akcent.

 

Również bardzo przekonujący pod względem technicznym

Rama wykonana w 100% z włókna węglowego ubrana w kilka warstw arkuszy z włókna szklanego dla większego komfortu i wydajności piłek, szorstka powłoka i format łezki dopełniają specyfikę.

Widzieliśmy w poprzednich artykułach, że zimą warunki gry zaburzają zachowanie pali (a co za tym idzie gracza), wpływając na wydajność i efektywność, gdy temperatury były bardzo niskie. W tych warunkach dla graczy, którzy chcą zachować dobrą dawkę komfortu, należy unikać pełnego karbonu (rama + boki) na rzecz włókna szklanego, które jest mniej sztywne i bardziej tolerancyjne.

Warunki gry były zatem „idealne” dla tego typu rakiet.

5 stopni na zegarze zostało przetrawione dzięki temu wspaniałemu włóknu szklanemu, prawdziwemu reliefowi w stawie, który neutralizuje wiele uderzeń poza środkiem, absorbując i ponownie wprowadzając piłkę z oczywistą satysfakcją. Im więcej grałem, tym bardziej byłem zaskoczony niesamowitym sweet spotem i ogólnym komfortem, jaki oferuje ten pala. Szukałem bestii, ziarenka piasku, którego by mu brakowało, ale to uniemożliwiło mi pełne wykorzystanie wielu promieni, które dała mi ta rakieta.

Po meczu chciałem dowiedzieć się więcej o tej maszynie, która zrobiła na mnie tak duże wrażenie.

Yves skierował mnie wtedy do osoby, bez której nic nie byłoby możliwe, Fabiena Vebera (reżysera Padel Horyzont). Inspiratorka i promotorka tego projektu, nigdy nie jest łatwo wejść w nieznaną nam dziedzinę. Dlatego otoczył się (radą) podstawowymi guru padel Francuzem, Julienem Pesem i Manu Garcia, którzy jak najlepiej pokierowali go w wyborze najlepszej firmy do realizacji tego projektu!

Kilka rysunków i charakterystyk dotyczących pala PH001

Czas produkcji: 2 miesiące
Minimalne zamówienie: 200
Miejsce produkcji: Hiszpania
Materiały: włókno szklane (wygoda i obniżony koszt)
Kolor: biały lub czarny
Projekt: wykonany przez menadżera komunikacji klubu
Słowa kluczowe: wszechstronność, lekkość, cena
Cena sprzedaży: 130 €

Fabien Veber:
„Entuzjazm był tak ogromny, że zdecydowaliśmy się wystawić je wszystkie na sprzedaż, ale oczywiście również przetestować jako 100% naszych palet oferowanych w naszym sklepie”

Wnioski

Uwielbiałem grać tą rakietą, czułą, zabawną i nie brakowało mi mocy. Doceniam również podejmowanie ryzyka przez kadrę zarządzającą, która zdecydowała się wyróżnić oferując palas o niezrównanym stosunku jakości do ceny jako główne medium reklamowe (dla Made In Spain).

Tym artykułem chciałem pogratulować kwartetowi, który przeszedł do końca odysei nadzorując najlepszych bohaterów, aby zaoferować produkt zgodny z wizerunkiem marki, który chcą przekazać, czyli profesjonalizm i rzetelność.

Katalizatorów i architektów tej przygody kierowała pasja padelpomimo zmiany klimatu gospodarczego w wyniku obecnego kryzysu. Nie wahali się, w samym sercu przewrotu (projekt rozpoczął się w marcu 2020 r.), Aby podążać za swoim „kaprysem” do końca, walidując projekt, a nie odkładając go w czasie.

To w przypadku ludzi przepełnionych pomysłami i kipiącymi pragnieniem przedsiębiorczość i dobra praca są honorowane ku radości padel Francuski. Bravo Gentlemen, nie możemy się doczekać, kiedy przyjedziemy z wami po dywanie, kiedy ograniczenia sanitarne zostaną definitywnie zniesione!

Padel Horyzont
3 Bis, Rue de Paris
94370 SUCY-EN-BRIE
Tel: 07 64 02 79 91
Poczta: fabien @padel-horizon.com

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.