Marzenie o grze u podnóża Wieży Eiffla spełniło się dzięki pierwszej edycji Betclic Remontada Padel.Marka Babolat reprezentowany przez Yoanna Chartrona, który towarzyszy 4PADEL w tym wyjątkowym wydarzeniu udziela nam wywiadu za kulisami projektu, wiadomości na rok 2025, w tym fragmentu o Juanie Lebronie, stanie rynku…

Betclic Remontada Padel, uroczystość padel

Ta współpraca wynika z chęci stworzenia prawdziwego święta padel. Po wszystkich etapach kwalifikacyjnych, które odbyły się w regionach, chcieliśmy przeprowadzić końcową fazę w Paryżu przed Wieżą Eiffla dla wszystkich zwycięzców etapów. I będzie to kontynuowane w przyszłym roku.

Celem drugiej edycji będzie powrót tutaj i ponowne zrobienie czegoś szalonego. Remontada to turniej rekreacyjny, niesankcjonowany i bardzo zabawny, z jokerami i zakładami.

Babolat Padel 2025

4PADEL Akademia wg Babolat

We Francji wciąż bardzo niewielu młodych ludzi, juniorów, gra padel. Zaczyna rosnąć, ale powoli. I żeby młodzi ludzie mogli się bawić padelośrodki muszą zapewnić im szkolenia. I to właśnie robi 4PADEL we wszystkich jego ośrodkach i my Babolat jako ekspert ds padel, zapewniamy produkty i edukację wraz z całą naszą siecią trenerów i zawodników. Będziemy towarzyszyć 4PADEL w tworzeniu tego programu i tej akademii, aby zaoferować wszystkim młodym ludziom ze wszystkich ośrodków dostosowany sprzęt, ale także dostosowane szkolenie. Jest w budowie.

Bądź obecny w miejscach ćwiczeń

W pierwszej połowie roku naprawdę dużo się działo, szczególnie w przypadku Remontady. Mamy wiele silnych partnerstw, takich jak ALL IN PADEL, PadelStrzał. Naszą strategią jest obecność na obiektach treningowych, z tymi trzema partnerstwami, ale także z partnerskimi klubami tenisowymi, w które się wyposażają padel, jesteśmy bardzo obecni na poziomie graczy. A potem mamy wypuszczenie nowej gamy Lebrona, co jest ważną wiadomością. Ukazuje się pod koniec roku.

Pala Lebrona, rakieta, która sama w sobie zapewnia Par 3!

Wypuszczenie kolekcji zajmuje dwa, trzy lata pracy, a kolekcja na rok 2025 jest już gotowa, trafiła już do naszych sklepów. Produkty zostaną wprowadzone na rynek w styczniu 2025 roku. Z Lebronem Viperem: dotykasz piłki i uderza ona bezpośrednio w par 3, rakieta robi to za Ciebie (śmiech)! Nie jest to rakieta dla każdego, raczej profil doświadczonych graczy, którzy radzą sobie z bardzo wymagającą rakietą.

Jeśli rzeczywiście jest jakiś gracz padel tym, który sprawia, że ​​wszyscy doświadczają emocji, jest on. Ożywia swój sport jak żaden inny zawodnik, czasami robią to poprzez kryzysy na skraju boiska, czasami dzięki niezwykłym strzałom, ale Juan LeBron jest wyjątkowy. W swoich emocjach i reakcjach jest całością, zawsze coś się dzieje i to jest dla niego wspaniałe. padel, bo to właśnie interesuje fanów.

Uroczystość okrzyku Juana LeBrona w Acapulco 2024

Le padel przewyższa badmintona

Le padel rośnie kolosalnie: na koniec 2023 roku stanowiło 17% naszych obrotów. Jest to pierwszy raz, kiedy padel wyprzedza badmintona (13%)!

Nadal mamy 70% udziału w tenisie, jest on zasadniczo powiązany z miejscami treningowymi, z większą liczbą kortów tenisowych. Szacuje się, że padel wzrośnie i wzrośnie do około 30%, ten sport jest zaskakujący. 20/25% dotrze szybko, ale będzie to oczywiście zależeć od miejsc ćwiczeń.

Na rynek hiszpański weszliśmy bardzo mocni w butach, trochę mniej w rakietach. Nawet gracze, którzy nie są sponsorowani przez Babolat grał z Jetsami. Jesteśmy ekspertem od butów, a zawodników na kontrakty obuwnicze przyjmowaliśmy bez rakiet, był to też sposób na penetrację rynku, który był znacznie mniej nasycony butami niż rakietami.

Belgia trochę szybciej niż Francja

Nie ma dużej różnicy w podejściu; ale Belgia była szybsza pod względem infrastruktury. W Belgii jest wiele prywatnych klubów, boisk padel w klubach tenisowych. Rozwój jest dość podobny. We Francji sprawy toczą się nieco wolniej, ale zdecydowanie. Belgia jest krajem bardzo gęsto uprawiającym sporty rakietowe. TO padel ma wspaniałą przyszłość, niezależnie od kraju!

Obejrzyj wywiad w całości poniżej:

Lea Deutsch

Pasjonat Padel od 2018 roku z licznymi doświadczeniami w komunikacji i tworzeniu treści, chcę dzielić się z Wami moją pasją poprzez moje teksty.