Babolat to najbardziej znana francuska marka w padel w Hiszpanii. W tym roku marka Babolat prezentuje nową, ponownie odwiedzoną serię ze znacznymi ulepszeniami, nowe modele o matowym i wysokiej jakości wykończeniu oraz z wykorzystaniem najlepszych technologii marki Babolat.

Rakiety Babolat charakteryzują się swoim designem oraz zastosowaniem ekskluzywnych technologii dla określonych części rakiety.

Jest coś dla każdego stylu gry. Należy jednak pamiętać, że Babolat zdecydował się na raczej elastyczne rakiety śnieżne. Inne marki dokonały odwrotnego wyboru. W rezultacie są one szczególnie łatwe w zarządzaniu, ale dla niektórych mogą nie być stanowcze.

Różne modele rakiet w ofercie Babolat:

  • TOUR VIPER
  • WYCIECZKA
  • DRIVE
  • STORM
  • TOUR SENSATION
  • STAR
  • KONTAKT
  • ODRUCH

Różne TECHNOLOGIE: KONSTRUKCJA Babolat

RAMA WĘGLOWA: Standardowa rama z włókna węglowego zapewnia dobrą stabilność w momencie uderzenia.
WŁÓKNO WĘGLOWE 3K: obszar wykonany z włókna węglowego 3K dla dobrej trwałości.
RAMA EWOLUCYJNA: „Ewolucyjna” skośna rama zmniejsza opór powietrza, zwiększa sztywność ramy, zapewnia większą stabilność podczas uderzenia.
SPEED EDGE: ośmiokątna rama zmniejszająca opór powietrza.
EASY FIT CORD: uchwyt, który łatwo dopasowuje się do nadgarstka, zapewniając wygodę i bezpieczeństwo podczas gry.

TECHNOLOGIA ODPOWIEDZI: Ekskluzywny wzór otworów 7 większych otworów strategicznie rozmieszczonych z boku i w dolnej części ekranu w celu zmniejszenia oporu powietrza.
POWER SPREAD: Wzór perforacji w kształcie wachlarza z dwoma różnymi rozmiarami otworów, aby zmaksymalizować wyczucie rakiety.
TECHNOLOGIA REAKT: Innowacyjny rozkład otworów w kształcie łuku z dwoma różnymi rozmiarami otworów dla wysokiej dokładności i maksymalnej mocy

POWER ULTRA CORE 2: Czarna guma EVA: wysoki zwrot energii dla dużej mocy.
PRO CORE 2: czarna guma EVA: średni zwrot energii dla dobrego połączenia mocy i precyzji.
SOFT POWER CORE 2: szara guma EVA: wysoki zwrot energii zapewniający dobrą moc i komfort.
SOFT CORE: Biała guma EVA: świetna energia pleców dla dobrego komfortu łatwa obsługa.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.