Nowa wersja Babolat Viper Tour 2016 znów kończy się sukcesem. Powiązane z Drive Tour, Babolat prezentuje swoją rakietę atakującemu (Viper) i rakietę obrońcy (Drive).

Wizualizacja rakiety

Co musisz wiedzieć

Rakieta w kształcie rombu. To potężna rakieta. Najpotężniejszy na rynku? Przez niektórych, ale na pewno ma to pod maską. Zapewnia dobrą swobodę ruchów dzięki skali, która nie jest całkowicie dolna do nagłówka rakiety, jak niektóre rakiety. Czy to dobrze? To zależy od wrażeń, ale dla testerów rakiet równowaga ta wystarczy, aby wysłać duże rozbicia!

Babolat oferuje również średnią wagę 370 gramów + - 5 gr. To także dobry punkt Babolat. Wiele marek oferuje wagi wahające się od plus minus 10 g, a czasem nawet 15 g !!! Przynajmniej z tą rakietą nie powinno być zbyt wielu niespodzianek przy składaniu zamówienia.

Pod względem konstrukcyjnym bez przykrych niespodzianek: w pełni carbonowy ze słynnym systemem Babolat CARBON FIBRE 3K czyli obszary z włókna węglowego, które pozwalają rakietce na lepszą stabilność i zwiększoną wytrzymałość. Będziemy musieli to zobaczyć w perspektywie średnioterminowej, aby zobaczyć, czy ta technologia zwiększa trwałość rakiety.

Dla kogo ona jest?

Rakieta taka jak Drive jest raczej przeznaczona dla graczy na dobrych poziomach. Viper nawet bardziej niż Napęd powinien zostać oddany w ręce poufnych graczy, ponieważ podobnie jak wiele atakujących rakiet, toleruje mniej niedokładności niż rakieta, która ma większą kontrolę.

Materiałami stosowanymi jako technologie są nikle. Babolat wykorzystuje Ultra Power Core 2, który odpowiada czarnej gumie EVA. Zwiększa siłę rakiety.

W sieci rakieta jest nerwowa, z dość suchymi strzałami.

Technika fiszek

waga 370 gr (365 / 375 gr)
równowaga275 mm
Długość455 mm
profil 38 mm
Kształt diament

Podsumowując (używa warunków Babolat)

La Babolat Viper Tour to idealny model dla rywalizujących graczy poszukujących maksymalnej mocy. Technologia Ultra Power Core 2 i Power Spread zapewniają poziom sztywności, który zwiększa moc rakiety.

Jest to rakieta wyczynowa, która dzięki diamentowemu kształtowi oraz czarnej piance EVA z ekstremalnym zwrotem energii zapewnia maksymalną moc. kształt ramy z ewoluującym fazowaniem pozwala na lepszą aerodynamikę. rama z włókna węglowego i dodatkowe obszary z włókna węglowego 3K zapewniają dobrą stabilność i trwałość.

Testowali rakietę ...

Xavier Andrieux nauczyciel tenisa w klubie Essarts-le-Roi sponsorowanym przez Babolat używając rakiety turystycznej Viper (czerwona): ” Udało mi się przetestować wieżę napędową (niebieską). Wyraźna różnica między tymi dwoma rakietami. Viper będzie bardzo mocny, bardziej elastyczny przy uderzeniu, ale mniej precyzyjny. Napęd będzie sztywniejszy, dużo bardziej precyzyjny, ale oczywiście utrata mocy Gdybym miał sklasyfikować dwie rakiety, niebieska byłaby dla obrony, a czerwona dla ataku, nadal będę pytać pana. Babolat napęd, ponieważ daje mi kontrolę, której nie miałem w przypadku Vipera"

Hiram Azilinon, zawodnik padel, wraca do 2 rakiet Babolat przetestowany: „Wolałem grać z pomarańczową rakietą (viper). Jest odpowiedni dla takiego potężnego gracza jak ja! Bardzo dobra kontrola i dobre efekty ”.

Babolat : Viper Tour

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.