Nowa wersja Babolat Viper Tour 2016 po raz kolejny odniosła sukces. Związany z Drive Tour, Babolat przedstawia swoją rakietę dla atakującego (Żmija) i rakietę dla obrońcy (Dysk).

Wizualizacja rakiety

Co musisz wiedzieć

Rakieta w kształcie rombu. To potężna rakieta. Najpotężniejszy na rynku? Przez niektórych, ale na pewno ma to pod maską. Zapewnia dobrą swobodę ruchów dzięki skali, która nie jest całkowicie dolna do nagłówka rakiety, jak niektóre rakiety. Czy to dobrze? To zależy od wrażeń, ale dla testerów rakiet równowaga ta wystarczy, aby wysłać duże rozbicia!

Babolat oferuje również średnią wagę 370 gramów + - 5 gr. To także dobra uwaga dla Babolat. Wiele marek oferuje wagi, które różnią się mniej więcej do 10 gr, a czasem nawet 15 gr !!! Przynajmniej z tą rakietą nie powinno być zbyt wielu niespodzianek przy zamówieniu.

Pod względem konstrukcji nie ma nieprzyjemnych niespodzianek: pełny węgiel ze słynnym systemem Babolat CARBON FIBER 3K to obszary węglowe, które zapewniają stabilność rakiety i zwiększoną wytrzymałość. Będziemy musieli to zobaczyć w perspektywie średnioterminowej, aby sprawdzić, czy ta technologia zwiększy wytrzymałość rakiety.

Dla kogo ona jest?

Rakieta taka jak Drive jest raczej przeznaczona dla graczy na dobrych poziomach. Viper nawet bardziej niż Napęd powinien zostać oddany w ręce poufnych graczy, ponieważ podobnie jak wiele atakujących rakiet, toleruje mniej niedokładności niż rakieta, która ma większą kontrolę.

Materiałami stosowanymi jako technologie są nikle. Babolat wykorzystuje Ultra Power Core 2, który odpowiada czarnej gumie EVA. Zwiększa moc rakiety.

W sieci rakieta jest nerwowa, z dość suchymi strzałami.

Technika fiszek

waga 370 gr (365 / 375 gr)
równowaga275 mm
Długość455 mm
profil 38 mm
Kształt diament

Podsumowując (używa terminów Babolat)

Babolat Viper Tour to idealny model dla wyczynowych graczy poszukujących maksymalnej mocy. Technologia Ultra Power Core 2 i technologia Power Spread zapewniają poziom sztywności, który zwiększa moc rakiety.

Jest to rakieta wyczynowa, która dzięki swojemu diamentowemu kształtowi czarna pianka EVA ze zwrotem ekstremalnej energii zapewnia maksymalną moc. kształt progresywnej ramy fazowania pozwala na lepszą aerodynamikę. rama z włókna węglowego i dodanie stref z włókna węglowego 3K zapewnia dobrą stabilność na uderzenia i dobrą trwałość.

Testowali rakietę ...

Trener tenisa Xaviera Andrieuxa w klubie Essarts-le-Roi sponsorowanym przez Babolat przy użyciu rakiety Viper tour (czerwony): „ Mogłem przetestować wieżę napędową (niebieski). Wyraźna różnica między dwoma rakietami Viper będzie bardzo silniejsza, bardziej elastyczna, ale mniej celna. Napęd będzie sztywniejszy o wiele bardziej precyzyjny, ale oczywiście utrata mocy. Gdybym musiał sklasyfikować dwie rakiety, niebieski byłby dla obrony, a czerwony dla ataku, nadal będę pytał pana Babolat o napęd, ponieważ daje mi kontrolę, której nie miałem z Żmiją"

Hiram Azilinon, gracz padel, opowiada o testowanych rakietach 2 Babolat: „Wolałem grać z pomarańczową rakietą (viper). Jest odpowiedni dla takiego potężnego gracza jak ja! Bardzo dobra kontrola i dobre efekty ”.

Babolat: Viper Tour

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.