Cocorico! Francuskie marki oferują sprzęt wiosłowy. Niektórzy obciążą nas szowinizmem, ale wynik jest następujący: Babolat to marka padel, która oferuje rakiety o bardzo dobrych rachunkach.

Na naszych różnych stronach na Facebooku rzeczywiście zwróciłeś naszą uwagę na tę francuską markę, oczywiście znaną w tenisie, ale prawie wcale jej nie widzisz we Francji.

Jednak w Hiszpanii jest to marka, która ma swoje miejsce i znana jest również z rakiet śnieżnych, które doceniają gracze.

Rzućmy okiem na jedną z najciekawszych rakiet Babolat: Viber Tour.

Trójkątna rakieta (Diament oversize), jego program bardziej skupia się na ataku i sile. Rzeczywiście, pomimo rozsądnej masy 370 g, czujemy pewną ciężkość u szczytu rakiety. Interesujące jest to, że pozwala nam dobrze uderzyć piłkę, a w szczególności podkreślić efekt w piłce.

Pamiętaj jednak, że jeśli szukasz ultra-mocnej rakiety, znajdziesz lepszą ofertę na rynku. Rzeczywiście ma dość zrównoważony stosunek mocy kontrolnej. Ta rakieta jest jeszcze bliższa bardziej defensywnym programom. Zaletą jest to, że znajdzie szerokie grono odbiorców, a jego program ostatecznie zrównoważony bez prawdziwej specjalizacji.

Przy szyi nie ma nic szczególnego do zgłoszenia, ponieważ zapewnia dobrą przyczepność.

Pod względem materiałów użytych do produkcji tej rakiety nie ma czego zazdrościć swoim konkurentom, ponieważ jest to włókno węglowe 100 z wolframem (węglik wolframu jest bardzo odpornym materiałem).

Jest to łatwa rakieta, niektórzy mogą powiedzieć, że brakuje jej może charakteru. Ale faktem jest, że to rakieta naprawdę uwiodła nas swoją dostępnością.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.