Baharak Soleymani, 93. gracz w rankingu World Padel Tour i pierwszy szwedzki gracz, który dokonał niezwykłego wejścia na arenę międzynarodową. Ma nadzieję, że będzie w stanie bardzo szybko wznowić chodzenie, gdy tylko COVID-19 będzie za nami.

Ten szwedzki lewonogi gracz o wysokości jednego metra 70 osiągnął Finał Previas na pierwszym turnieju World Padel Tour w tym sezonie : Mistrz Marbella ze swoją meksykańską partnerką Anną Marią Cabrejas. To dowód na to zamszThe Padel żyje niesamowitą historią. Wywiad.

Padel Magazine : Jak dostałeś się do padla? Byłeś tenisistką w bazie?

Baharak Soleymani: Próbowałem tenisa stołowego około dwa i pół roku temu w Szwecji i od razu zakochałem się w tym sporcie. W tym czasie nie grałem już w tenisa. Przestałem, gdy miałem 16 lat.

PM: Dlaczego przestałeś grać w tenisa? Czy masz dobry poziom?

BS: Byłem w czołowej trójce tenisistów w Szwecji, ale tak naprawdę nie lubiłem grać, więc zdecydowałem, że najlepiej będzie przestać.

PM: Czy lubisz rywalizację z padelem?

BS: Tak, w sierpniu ubiegłego roku zdecydowałem się zagrać w kilku turniejach w Hiszpanii tylko po to, żeby się sprawdzić. Ale tak mi się podobało, że zdecydowałem się wziąć na poważnie i zagrać dokładnie w World Padel Tour.

PM: Jakie są Twoje cele w tenisie Padel? Czy mieszkasz i trenujesz w Hiszpanii?

BS: Moim celem byłoby wejście do Top 40-50. W tej chwili przebywam w Szwecji od dwóch lat trenuję z Dani Dios, super hiszpańskim trenerem, który dużo mi przynosi. Trenuję z nim tak dużo, jak to możliwe, ale ponieważ dużo się porusza, zwykle są to trzy dni co 6-7 tygodni. Resztę czasu gram w mecze.

PM: To nie jest dużo dla gracza na twoim poziomie! Czy znajdujesz graczy, którzy trenują w Szwecji?

BS: Dani spędził ostatnie 5 miesięcy w Szwecji, więc mogliśmy trenować. Zdarza mi się też spędzać kilka dni w Marbelli, powiedzmy może 4 razy w roku, aby trenować z nim.

Jeśli chodzi o mecze treningowe, gram tylko z chłopcami. Są dobrzy gracze, ale wszyscy żyjemy daleko od siebie…

PM: Padel to sport, który rozwija się w Szwecji, czy zauważasz go każdego dnia?

BS: Rozwój padla w Szwecji jest po prostu niesamowity. Coraz więcej osób gra w to codziennie. Niezależnie od poziomu każdy dobrze się bawi, a teraz jest to jeden z najpopularniejszych sportów w kraju.

PM: Czy jako najlepszy szwedzki gracz znajdujesz sponsorów, którzy zarabiają na życie dzięki Padel?

BS: W tej chwili nie mogę żyć na padlu. Mam nadzieję, że wkrótce znajdę sponsorów, którzy pozwolą mi zarobić na życie z Padel. Chcę dać z siebie wszystko dla tego sportu, ale na razie jest to trudne, ponieważ wymaga czasu i pieniędzy.

PM: Widzieliśmy, że nie zarejestrowałeś się na Estrella Damm Open, która odbędzie się w Madrycie w ciągu tygodnia…

BS: Rzeczywiście, nie wezmę udziału w tym turnieju. W tej chwili czekam na poprawę sytuacji w Covid-19. Zostanę w Szwecji, żeby trenować i mam nadzieję, że wrócę we wrześniu!

PM: Więc twój partner w WPT Ana Maria Cabrejas musiał szukać innego członka drużyny?

BS: Tak, rozmawialiśmy o tym i powiedziałem jej, że nie mogę grać w pierwszych turniejach. Mam nadzieję, że wkrótce tu wrócę i znów zaczniemy grać w WPT, ale w tej chwili najważniejsze jest dla mnie, aby nie ryzykować. Ponadto ranking jest zablokowany, więc nie ma pilności!

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!