Kiedy zaczynasz na stokach padel, najpierw chcemy po prostu podać piłkę na drugą stronę siatki. Następnie w miarę postępów chcemy trafić rozbija lub wykonać bandejas. Ale czy ten ruch musi być wykonany perfekcyjnie, aby był skuteczny?

To jest to, przecinasz kurs. Jesteś przy siatce, zaczynasz robić woleje, a potem dochodzisz do wysokich piłek, które próbujesz kontrolować. Opowiedzieliśmy Ci o bandeja ale nie do końca wiesz, jak to się dzieje. Więc 2 opcje: albo przejdziesz w ręce instruktora padellub, jak dorosły, odwiedzasz sieci społecznościowe, aby słuchać i uważnie stosować porady zawarte w wielu samouczkach.

Dobry czy nie dobry?

Oto pytanie, które się nasuwa: czy prawidłowo wykonuję moje bandeja ? Można powiedzieć, że są 2 szkoły. To perfekcyjna technika, którą znajdziemy zwłaszcza w internecie (oczywiście nie pokażemy Ci a bandeja niezbyt akademicki), na którym nie będziemy się rozwodzić, i to własnej techniki.

Właśnie na tym punkcie chcielibyśmy się oprzeć, aby wszyscy i wszyscy mogli wykonać ten cios bez odrywania głowy.

Pierwsze pytanie: chcę grać na jakim poziomie?

Jeśli chcesz grać na wysokim poziomie, będziesz musiał nauczyć się bandeja tak, aby był jak najbardziej wydajny. Z drugiej strony, jeśli chcesz po prostu GRAĆ w padel, czy technika jest ważna, czy liczy się wynik?

Drugie pytanie: chcę w to zagrać bandeja jaki cel ?

Jako ruch ataku, jako obrona czy jedno i drugie? W zależności od Twojej odpowiedzi będziemy musieli działać w tym kierunku.

Trzecie pytanie: czy jest mi wygodnie?

To z pewnością jedno z najważniejszych pytań. Jeśli czujesz się komfortowo ze swoim bandeja, płynnym gestem, będziesz czerpać przyjemność z ich osiągania i zrobisz wszystko, aby Twoi przeciwnicy zagrali Ci więcej wysokich piłek. Jeśli nie czujesz się komfortowo, coś jest nie tak. Od Ciebie, Twojego trenera, Twoich znajomych zależy odkrycie i przetestowanie nowych rzeczy, takich jak wyższe przygotowanie, cięcie piłki, szczotkowanie jej, więcej zabawy nogami… (filmowanie siebie jest bardzo przydatne w tym zakresie).

Czwarte pytanie: czy chcę być estetyczny czy wydajny?

Może będziemy musieli pomyśleć o byciu bardziej wydajnym na torze niż pięknym/pięknym. Powiedz sobie, że wszyscy gracze są różni i pochodzą z różnych miejsc i różnych kultur sportowych. Może nawet problem zdrowotny zablokował Twoje ramię i nie oznacza to, że nie będziesz w stanie dostosować gestu do wysyłania wiadomości. bandejaniszczycielskie.

Wnioski

Tak więc to jest rozmowa, którą słyszymy obecnie na obrzeżach utworów. Piękny bandeja, nie piękna, jestem na prawo więc gram powoli, na lewo muszę wszystko przyspieszyć… może to prawda od pewnego poziomu, ale dla zwykłych ludzi tylko jedno hasło: PRZYJEMNOŚĆ. Pomyśl o zranieniu przeciwników, zmuszeniu ich do schylania się, wyjścia ze strefy komfortu, po prostu po to, by bronić, bez względu na technikę, zrobi to!

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.