Dzisiaj typowo radzę sobie z ciosami padel. Na pewno słyszałeś o bandeja ou vibora ? Ale co to jest? Jak je odróżnić? Kiedy je grać? Jak? „Lub” Co?

Postaram się odpowiedzieć na wszystkie te pytania... spróbuj...

Au padel, na górze są 3 główne rodziny ciosów: smecze, bandejas i viboras.

Nie będę rozwodził się nad smeczami, które są dla mnie ostatnim szlifem: spieszysz, gdy jesteś blisko siatki (nie mówię oczywiście o wysokim poziomie) i w bardzo korzystnym pozycja. Robimy kolce, aby sprowadzić piłkę do domu po uderzeniu w tylną szybę naszych przeciwników lub wybić ją w „par 3” lub „par 4” (bokiem lub nad tylną szybą).

Sanyo gutierrez rozbić

La bandeja

Skoncentrujmy się raczej na 2 innych dużych rodzinach ruchów rozgrywanych na górze i zacznijmy od bandeja.

La bandeja to strzał „czekający”. To znaczy, że nie będziesz próbował zakończyć punktu tym uderzeniem. Będziesz raczej próbował odzyskać siatkę po tym, jak zostaniesz lobowany (dość głęboki lob). Celem gry jest uderzenie piłki z „niską” prędkością przed odbiciem i wsunięcie jej do linii bazowej, aby zmusić przeciwników do pozostania z tyłu i zagrania niskiej piłki, która nie wyjdzie za bardzo. szkło, a to uniemożliwi im poruszanie się do przodu i agresywność.

Technicznie rzecz biorąc, bandeja gra się uderzeniem bardziej do tyłu i na wysokości podbródka, ramię wyciągnięte w bok (trochę tak, jakbyś chciał owinąć szyję szalikiem), lekko rozchylić sito. Podczas przygotowań główka rakiety jest na ogół daleko od ciała (inne przygotowanie przy wykańczaniu uderzeń i przy kończeniu) vibora).

Bela Bandeja wpt

Jeśli chodzi o decyzję, możesz ją podjąć. Niektórzy zawodnicy nieco zaciskają chwyt, aby mogli nieco mocniej używać nadgarstka przy uderzeniu i po uderzeniu. Inni gracze otwierają nieco walet, aby mogli nacisnąć piłkę i ją zmiażdżyć. Niezależnie od tego celem jest, aby piłka była długa i niska, zarówno na odbiciu, jak i po odbiciu oraz aby w dobrych warunkach można było złapać siatkę.

Z drugiej strony ważne jest, aby szybko odwrócić ramiona, szybko cofnąć się, aby móc bardzo lekko uderzyć piłkę przed siebie i zawsze trzymać wolną rękę w górze, aby przez cały czas utrzymać równowagę. Jeśli zabierzesz piłkę z uderzającym samolotem zbyt daleko do tyłu, nie będziesz w stanie zmiażdżyć piłki, a odbicie będzie wysokie z przeciwnikami. Mogą więc bardzo łatwo ci się przeciwstawić i natychmiast narazić cię na kłopoty. Dlatego bardzo ważne jest, aby w momencie inicjowania uderzenia móc polegać na swojej dominującej nodze, która da impuls do przodu po uderzeniu i być w kierunku odzyskania siatki.

Taktycznie, bandeja we wszystkich przypadkach gra się długo. Celem jest zmuszenie przeciwników do przepuszczenia piłki i gry za szybą (lub oknami).

La vibora

La vibora, co po hiszpańsku oznacza żmija, to ruch rozgrywający się w nieco innym duchu. Tam spróbujesz przyspieszyć piłkę i zranić. Jest to cios bardziej agresywny niż bandeja. Rola ręki i nadgarstka w momencie uderzenia jest ważniejsza niż w przypadku bandeja.

Technicznie rzecz biorąc, przygotowanie do vibora będą się nieznacznie różnić od pozostałych dwóch uderzeń oddanych na górze (smash i bandeja). Oprócz wciąż bardzo ważnej roli wolnej ręki, główka rakiety będzie bliżej ciała, a płaszczyzna uderzenia będzie na wysokości czoła, nieco odsunięta od ciała (bliżej niż w przypadku bandeja Jednakże).

Po uderzeniu samolot uderzający jest bardziej zaawansowany niż w przypadku bandeja. Ważne jest, aby używać nadgarstka i szczotkować piłkę, aby szybko się kręciła i zderzyła się z przeciwnikami, powodując, że zagrają bardzo niską, szybką piłkę z rotacją. Od ciebie zależy więc, czy szybko odzyskasz siatkę i przykleisz ją, jeśli zobaczysz, że twoje vibora to boli. Będziesz miał duże szanse na otrzymanie unoszącej się piłki, która pozwoli ci na finiszujące uderzenie… bądź czujny!

Marta-Marrero-bandeja

Taktycznie vibora jest rozgrywany w stopach przeciwnika z przodu lub w rogu po przekątnej. Aby urozmaicić grę, możesz oczywiście zagrać w centrum, które jest i pozostaje uprzywilejowanym obszarem w padel, bez względu na ruch.

Powinieneś wiedzieć, że w zależności od profilu będziesz bardziej komfortowy na jednym z tych dwóch ujęć (bandeja ou vibora). Od Ciebie zależy, czy dobrze znasz siebie. Bądź pewny swoich uczuć i spróbuj! W każdym razie, czy grasz w bandeja lub vibora, pamiętaj, że celem jest, aby Twoja piłka była długa, niska i pozwalała na złapanie siatki!

Do twoich palas!

¡ Que disfruten!

Line Meites

Line Meites to jeden z najlepszych francuskich graczy padel. To głos twojego życia Padel Magazine. Ale nie tylko prowadzi także kolumnę „Śledztwa szwajcarskiego scyzoryka”. Każdego miesiąca będzie wracać do kontrowersji lub tematu, który jest jej bliski.