Na pewnym poziomie gracze mogą wybierać między bandeja i vibora. Ale zwykle zawsze mamy ulubiony ruch. Który jest Twój ?

Lotnicza gra o godz padel można podzielić na kilka części : ciosy obronne, aby uniknąć utraty sieci, i ciosy ataku, aby zbudować lub ukończyć punkt.

Wśród ataków mamy oczywiście smash, ale są też ataki viborazostaje uderzony podczas ruchu do przodu, często odbywa się to z obiema stopami na ziemi.

Dzisiaj skupimy się na strzałach defensywnych. Więc porozmawiamy o bandeja i viboras, uderzył defensywnieczyli w zawieszeniu lub podczas wyścigu do tyłu. Musimy zatem pamiętać, że miejsce uderzenia będzie wyższe niż wtedy, gdy będziemy chcieli oddać te same strzały z myślą o ataku.

Bela Bandeja wpt

Przede wszystkim nasza pierwsza wskazówka byłaby skierowana do początkujących lub średnio zaawansowanych graczy. Rozpoczynając trening z wysokimi piłkami, postaraj się szybko określić, jaki strzał wykonujesz, jeśli jest to strzał bandeja lub vibora. Ponieważ próba osiągnięcia obu rodzajów ryzyka przeszkadza ci w rozegraniu meczu. Więc wybierz ruch, który najbardziej Ci odpowiadai pracuj nad tym, by uczynić z niej siłę. Z czasem możesz skupić się na drugiej.

Jak rozróżnić te 2 strzały?

Istnieje kilka czynników, które pozwalają dostrzec różnicę. Przede wszystkim podczas przygotowań. Kiedy główka rakiety będzie odsunięta od ciała gracza bandeja podczas gdy będzie skierowany w stronę głowy gracza dla vibora.

Druga duża różnica dotyczy efektu, który będzie cięcie dla bandeja ponieważ celem będzie bardzo słabe odbicie i szczotkowane w odniesieniu do vibora, który da jad kulce, obracając ją wokół kątów.

Wreszcie, praca z ciałem, vibora będzie dużo pracował z ramieniem, które będzie działało jak uraz kręgosłupa w momencie uderzenia, podczas gdy dla bandeja, na którym gra się wyciągniętym ramieniem, siła musi pochodzić z działania pasa brzusznego.

 

Która strona toru jest bardziej odpowiednia do jakiego ujęcia?

To często pojawia się pytanie. Racja, będąc praworęcznym, powinienem zagrać bandeja lub vibora ? Odpowiedź jest już podana powyżej, ale logicznie byłoby lepiej zagraj w bandeja dla osoby praworęcznej po prawej stronie oraz a vibora dla osoby praworęcznej po lewej stronie lub osoby leworęcznej po prawej stronie.

Te dwa wyjątkowe ujęcia na padel są potężną bronią podczas przechodzenia przez ofensywną pozycję przy siatce. Ale uważaj, aby nie pomieszać. Plik bandeja i vibora są przede wszystkim strzały obronne, których używamy, aby nie stracić pozycji przy siatce. W miarę jak się uczysz, naucz się grać z mniejszą prędkością, ale większą precyzją, większą rotacją, większą głębią, aby Twoi przeciwnicy nie mogli grać piłką przed nimi, co pozwoliłoby im podejść i wywierać presję lub, co gorsza, kopnąć jesteś poza siecią.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.