Zobacz na wideo podsumowania półfinałów pań, które odbyły się w Palau Sant Jordi i które były świadkami zwycięstw bliźniaczek Alayeto i Sainz / Triay.

Plakat na finał, który odbędzie się dzisiaj w Estrella Damm Barcelona Master, jest bezprecedensowy w 2020 roku: Mapi i Majo Alayeto zmierzą się z Gemmą Triay i Lucią Sainz.

Pierwszy półfinał

Wczoraj rano Gemma i Lucia zemściły się na Alejandrze Salazar i Arianie Sanchez. Dominacja od początku, oni wygrać pierwszego seta 6/1 i objąć prowadzenie w drugim ale gracze Manu Martina nie poddają się i udaje im się uwolnić na 5/4, aby ostatecznie uzyskać tie-break.

Decydująca gra zdominowana przez Gemmę i Lucia, które zdobywają dwa punkty meczowe, w tym jeden uratowany przez całkowicie nieprawdopodobny ciosi bardzo szczęśliwy ze strony Sancheza (do obejrzenia na wideo o 1:45). Ari i Ale robią to po raz kolejny i wygrywają set 7/6.

Niestety Ari Sanchez zranił się w ramię i nie mógł już grać wysokimi piłkami. W obliczu graczy na poziomie Gemmy i Lucii nie jest to wybaczające i to anegdotyczne zakończenie meczu Sainz i Triay wygrywają i potwierdzają swój bilet do finału : 6/1 6/7 6/1!

Kredyt wideo: World Padel Tour

Drugi półfinał

Oczarowani ich zaskakującą obecnością na tym etapie zawodów, a podczas pierwszego wspólnego turnieju Aranzazu Osoro i Carolina Navarro zaatakowali mecz z hukiem. Korzystają z lornetki, która nie jest najlepsza prowadzić szybko 3/0.

Ale Mapi i Majo wykorzystują pewne błędy swoich przeciwników, aby dostać się do meczu, sankcja jest natychmiastowa: wygrywają sześć gier z rzędu dla aby wygrać pierwszego seta 6/3.

W drugiej rundzie bliźniacy kontynuują swoją pracę podkopywania i narzucania się bez drżenia 6 / 3 6 / 3.

Kredyt wideo: World Padel Tour

 

Dowód jednorodność obwodu kobietznajdziemy dzisiaj po finale chłopców, rozstawienie z numerem 4 przeciwko rozstawieniu z numerem 5. Dwie drużyny, które już wygrały turniej w tym sezonie i zrobią wszystko, aby zapewnić sobie kolejny i tym samym staną się drugą parą, która będzie miała więcej niż jedną koronację w 2020 roku. Pozwoliłoby im to zbliżyć się do Salazara / Sancheza, którzy mają już 3.

 

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !