Znany trener Ramiro Choya nie jest już obecny. W jednym ze swoich filmów opowiada o 3 fazach podczas meczu w Padel. Interesująca analiza.

Podczas meczu Padel Ramiro Choya oddzielił 3 fazy: początek, rozwój i finał. W zależności od czasu meczu oferuje 3 cechy charakterystyczne do przyjęcia.

  • Początek

Na początku meczu gracze niekoniecznie są dobrze rozgrzani, 4 graczy wciąż szuka najlepszego sposobu na rozpoczęcie meczu. To najlepszy czas na bezpośrednie błędy. Co więc powinniśmy zrobić? Wykonuj szwy dłonią. Oznacza to przedstawienie naszych walorów technicznych, nie szukanie zbyt skomplikowanej taktyki gry, ale wygodę w tym, co wiemy, jak najlepiej.

  • Rozwój

To najdłuższa faza meczu. Na tym etapie będziemy pracować nad naszą głową. Umysł Wiedz, jakie są mocne i słabe strony naszych przeciwników, warunki gry, taktykę, którą należy zastosować punkt po punkcie, aby móc uzyskać przewagę psychiczną nad naszymi rywalami. Teraz jest czas na strategię.

  • Finał

W meczach wygranych łatwo, mało do powiedzenia. Z drugiej strony, w meczach, w których wynik jest przeciwko nam, lub w meczach uzależnionych, to czas, w którym gracze, którzy mają „serce”, zabłysną. Nie mówimy już o taktyce, rękach ani czymkolwiek innym. Wszystko to już wprowadziłeś i jesteś gotowy zareagować. Teraz przejdź do walki punkt po punkcie, aby wygrać tę bitwę. Ci gracze są w stanie zaakceptować wszystkie dobre i złe strony meczu, aby skoncentrować swój instynkt tylko na jednym: zwyciężyć nad przeciwnikami.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.