[box type = ”info”] Wielkie kontrowersje podczas tych Mistrzostw Europy w Padel w Lizbonie, gdzie Francja i Włochy zostały wyróżnione za to, że nie rozegrały tego meczu, według 3 krajów, w tym Belgii, które uważają, że oba kraje nie chciały zająć pierwszego miejsca w swojej grupie, aby uniknąć niektórych drużyn w głównym losowaniu.

Czyja wina? Narody lub zasady konkursu ?[/ box]

Celem tego artykułu jest zjednoczenie narodów przeciwko przepisom i systemowi Międzynarodowej Federacji Padel (FIP), koniecznie zgodne z grą i co roku stanowi problem:

WIEDZA PRZED ROZPOCZĘCIEM KONKURSU POZYCJI KWALIFIKACJI W GŁÓWNEJ TABELI.

Problem:

Każdego roku mamy prawo do wielu naszych podejrzeń niesłusznie lub słusznie podczas Mistrzostw Europy lub Padel World, ponieważ czasem zainteresowanie jest wyższe niż pierwsze w grupie. Dlaczego Ponieważ drużyny / narody już wiedzą, kto może grać w głównym losowaniu, przeciw pozycji w puli.

Konsekwencje:

Narody czasami mają „mniejsza motywacja"Lub"niektórzy gracze„Sprzyjać porażce i pozwolić im grać przeciwko bardziej interesującej drużynie.

Podczas tych europejskich mistrzostw wiosła 2017 znaleźliśmy się w trudnych konfiguracjach.

Przypadek 1 - niespodziewana porażka Włoch na Mistrzostwach Europy Padel w Lizbonie:

Po pierwsze, Włochy przegrywają wbrew wszystkiemu przeciwko Belgii. Andres Britos, który twierdzi, że doznał kontuzji (ale który wykonuje pojedynki Open równolegle, a następnie pięknie gra na Euro) nawet nie brał udziału w tej konfrontacji. Marcelo Capitani, włoski mag, grał w meczu 3, podczas gdy Belgia już prowadziła gry 2 na 0, co zaskakuje jako strategia (chociaż Capitani regularnie gra w 3th). I globalny poziom Włochów ”poniżej ich zwykłej pozycji".

Nic nie mówimy, ale istnieje mnóstwo skupisk wskazówek, które zadziwiają.

Ta porażka Włochów pozwala uniknąć Hiszpanii w półfinale, a tym samym znaleźć się w portugalskiej grze stołowej. Klęska warta złota i nadzieja dla Włochów, którzy mają szansę, być może, na udział w finale. (Ale przegrają o połowę z Portugalczykami)

Sprawa 2 - niespodziewana porażka Francji przeciwko Niemcom

Nie ukrywaj nas. Francja była ulubieńcem jej kury. W starciu z drużyną niemiecką (która jednak pokonała 2 / 1 w Holandii) Francja musiała wygrać konfrontację i sprawdzić swój bilet na pierwsze miejsce.

Ale średnie wyniki francuskich zawodników w meczach 3, szczep cieląt Jérémy Scatena w tym meczu 3e, który niektórzy Belgowie uważają za „wyobrażony jak uraz włoskiego André Britosa„A zaniechanie zwycięstwa nad Niemcami logicznie prowadzi do podejrzeń. Zwłaszcza, że ​​Niemcy też nie chcieli kończyć pierwszego z puli.

Dlaczego Włochy są z pewnością częścią europejskiego narodu 3e, być może we Francji. (A Włochy pokonały Francję w małym finale ...)

Jednak Włochy - Francja w ćwierćfinale wydawały się być tak naprawdę małym finałem przed godziną.

Krótko mówiąc, lepiej było dla Francji, niż dla Włoch, aby unikać tych dzielnic.

Jedno rozwiązanie: ZMIEŃ zasady

Tego rodzaju problem zmagamy od wielu lat. Jednak FIP nic nie robi, gdy zmiana reguł nie kosztuje ani grosza, a nadwyżka pozwala dodać niewielką część napięcia.

Oto linie 4, które pozwolą uniknąć wszystkich tych problemów:

POZYCJE WYKWALIFIKOWANYCH ZESPOŁÓW NIE MOGĄ BYĆ ZNANE W GŁÓWNEJ TABELI PRZED ZNANYMI WYNIKAMI FAZY DZIECKA.

PROJEKT RYSUNKU BĘDZIE WYKONYWANY PO ZAKOŃCZENIU FAZ ŁOWCÓW I ZESPOŁÓW SKlasyfikowanych W POLOWANIU.

Zwroty 2, które dziś uniknęłyby obecnej sytuacji: podejrzenia dotyczące graczy i / lub drużyn.

Czy powinniśmy winić zespoły lub graczy?

Robiąc celowo przegrać, i to bez względu na powód jest niesportowym zachowaniem. Nawet jeśli ponownie nikogo nie oskarżamy. Ale FIP musi zmienić swoje zasady.

Możemy krytykować Ad vitam æternam to zachowanie, ale to się nie zmieni, jeśli gracze międzynarodowego padla odpowiedzialni za regulacje nie poświęcą kilku minut na zrobienie tego, co konieczne.

Obliczać to człowiek

Od amatora po profesjonalistę, najczęściej staramy się znaleźć najciekawszy sposób, aby pójść dalej ...

Oczywiście postawa graczy nie jest chwalebna, ale tak jest. Zwłaszcza, że ​​gracze mogą naprawiać „niesprawiedliwa sytuacja spowodowana tą regułą”. I nie jest tak źle.

Podstawowym problemem pozostaje zatem niniejsze rozporządzenie.

Chodź, drogi wysiłek Międzynarodowa Federacja Padel, możesz to zrobić. Zmień tę regulację, której domagają się wszystkie narody, a z dnia na dzień zatrzymamy te niepotrzebne kontrowersje dla dobra naszego sportu.

Franck Binisti - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.