Bastien Blanqué wraca do Madryt po okresie przygotowawczym spędzonym o godz Tuluza. Ogłasza swojego partnera dla WPT, opowiada o swoim związku z Thomas Leygue i odejście Scat.

Nowy projekt z Hiszpanem

Lorenzo Lecci Lopez: Czy możesz nam powiedzieć, z kim będziesz grał na WPT?

Bastien Blanqué: " Będę się bawić Borja Yribarren, który jest leworęczny 110 na WPT. To mój trener (Ramiro Choya) znalazł to dla mnie w kilku telefonach. Ma doświadczenie, był 35. na świecie. Według mojego trenera jest to profil, który bardzo mi odpowiada, na boisku i poza nim. Sfinalizowaliśmy to w połowie stycznia, to świetny projekt ”.

borja-yribarren-abecia

Lorenzo Lecci Lopez: Zaczęliście grać razem?

Bastien Blanqué: "Nie poniewaźnie ma go w Madrycie. W marcu wstrzymaliśmy tydzień treningu, on będzie mógł pojechać do Madrytu i trenować z Choyą i mną. Pierwszy przystanek WPT jest w Madrycie, więc możemy się ustatkować kilka dni wcześniej ”.

"Nie mam obaw lub stresować się tym. Trening przez tydzień lub dwa zrobi to dobrze. To prawda, że ​​zawsze dobrze jest trenować z partnerem przez cały rok, ale tak jest doświadczony graczi że będę trenować z Choyą, która go dobrze zna, będzie dobrze ”.

Lorenzo Lecci Lopez: Do czego będziesz dążyć na World Padel Tour ?

Bastien Blanqué: „Nie wiem, na jakim etapie będziemy w pre-previas. Aby zobaczyć, czy pominiemy okrążenie, czy nie. Nie liczyłem punktów. Mam nadzieję, że zrobimy kilka poprzednichi idź tak daleko, jak to możliwe. Najpierw zrób pierwsze 2-3 mecze i weź nasze łożyska. Chcemy pobić kilka nasion, aby przejść do poprzednich. Jeśli możemy więcej marzyć, pójdziemy! Dla mnie cele są i motywacja, więc jeśli będę miał szansę pójść dalej, pójdę bez wahania ”.

Zaślepiona wyściełana kula

„Z Thomasem przez 2-3 lata”

Lorenzo Lecci Lopez: Na torze francuskim będziesz związany z Thomasem Leygue. Jakie będą cele?

Bastien Blanqué: "Z Thomas to projekt długoterminowy. Ma 19 lat, jest młody, ma ogromny potencjał i nad czym może pracować. Wierzę w nasz projekt i wierzę w niego. „

„Mam nadzieję, że turnieje zostaną wznowione za Francja. Po nim 19 roku a ja nie mam 25, więc jesteśmy młodymi ludźmi na francuskim torze. Oczywiście celem jest odejście szukaj tytułów Championów Francji, ale jeśli tak się nie stanie w tym roku, to w porządku. To cel długoterminowy, ale nie będziemy się za nim kryć i spróbujemy go osiągnąć weź P2000 zbliżyć się do francuskiego miejsca nr 1 ”.

„Wyszliśmy dalej 2-3 lat. Przyjechał teraz trenować w mojej grupie z Ramiro, więc zaczęliśmy razem trenować. Wiem, do czego zdolny jest Choyai co może mu przynieść. Wiem, co możemy przynieść. Otwieram dla niego cały swój zespół do pracy. To ciekawy długoterminowy projekt i wrócimy zmotywowani ”.

Lorenzo Lecci Lopez: Co Thomas wniesie do Twojej gry, abyś był skuteczny?

Bastien Blanqué: „Co chcemy zaoferować iz czym rozmawialiśmy Choyato jest un padel bardziej nowoczesny. Ramiro jako pierwszy się oświadczył Juan Lebron i Paquito Navarro z Lebronem po prawej stronie. Chcemy un padel kto jedzie szybciej z dwoma dość fizycznymi graczami. Jesteśmy w tym profilu, nawet jeśli jestem na padel trochę starszy ”.

„Chcę, żeby przyniósł mi wszystko, czego nie mam, wszystko padel nowoczesny i wybuchowy że on ma. Jest utalentowanym młodzieńcem, nawet jeśli ma wady, nad którymi musi popracować, ja też. Myślę, że możemy się dobrze uzupełniać. przyniosę doświadczenie że mam teraz z tym padel nowoczesny, którego się uczę. Przyniesie mu jego energię, młodość, zapał i cechy."

thomas leygue skradziony padel

„Scat chce móc wystąpić w programie”

Lorenzo Lecci Lopez: Porozmawiajmy o decyzji Jeremy'ego Scateny o opuszczeniu WPT i dołączeniu do APT. Co myślisz o jego wyborze? Czy dołączą do niego inni? Czy widzisz to osobiście?

Bastien Blanqué: "Scat już mi o tym powiedział, ponieważ WPT to trudny i zamknięty tor. Jeśli nie jesteśmy przy stole finałowym, wejście jest skomplikowane, a gracze są bardzo chronieni. Jeremy jest graczem, który chce dobrze się bawić, zrób przedstawienie ponieważ wie, jak to zrobić, po prostu baw się jego zaletami ”.

„To tor, który będzie mu odpowiadał, bo z pewnością uda mu się wejść do stolików, dobrze się bawić i trochę zarobić. To wybór, który szanuję i Nie zdziwiłbym się, gdyby inni gracze opuścili WPT".

Lorenzo Lecci Lopez: Scat mówi, że Francuzi nie są dobrze traktowani na WPT. Czy masz to samo uczucie?

Bastien Blanqué: "Kiedy przybyłem na tor, natychmiast spojrzano na nieznajomych. Jeremy ma kilka konkretnych sytuacji z sędziamii było to trudne do zniesienia. Francuzi kilka razy gramy na zapleczu klubu. W zeszłym roku grałem z Jordi Muñoz, Z Marcelo Jardim, więc nie wiem, czy zadziałało, ale nie mogę powiedzieć, że byłem maltretowany na obwodzie. Po prawdzie, że tak jest bardzo zamknięty obieg, który walczy o rozwój na świecie".

White Shepherd Scatena

„Wszystko jest otwarte na dobry sezon”

Lorenzo Lecci Lopez: Opowiedz nam o swoim przedsezonie. Jak się czujesz fizycznie?

Bastien Blanqué: „Wróciłem do domu Tuluza 21 grudnia wziąłem 2 tygodnie wakacji. Wróciłem 4 stycznia w Tuluzie z moimi trenerami fizycznymi z Ośrodek zdrowia Toulouse Pro, Poza tym im dziękuję! W Tuluzie odbyliśmy 4 tygodnie treningu fizycznego. Zrobiłam tygodniowy staż w Pirenejach, co pozwoliło mi na cięcie i wróciłam do Tuluzy na 3-4 tygodnie z treningiem fizycznym i padel".

„Wróciłem do Madryt przez 3 dni z Ramiro Choya. Jest jeszcze jeden półtora miesiąca przed pierwszym turniejem WPT. czuję się dobrze fizyczniei psychicznie. Wszystko jest otwarte na dobry sezon".

Lorenzo Lecci Lopez: Kilka dni temu zapisałeś się do Stade Toulousain. Opowiedz nam o tym projekcie.

Bastien Blanqué: „The Stadion w Tuluzie tenis to duży klub, który utworzył 3 korty tenisowe padel. Prezydencja się zmieniła i projekt padel rozszerza się o czwartą działkę. Zadzwoniłem do prezydenta i doszliśmy do porozumienia. Zrobię tam trochę rozrywki, będę reprezentował klub i będę tam trenował. To wspaniały projekt, który we Francji cieszy się dużym powodzeniem z rugby ”.

"Hugo Gaston również podpisał kontrakt po swoim Rolandzie Garrosie i jest wielu bardzo dobrych młodych graczy. Mam nadzieję, że może to pomóc w rozwoju padel, że we Francji organizujemy zawody i trochę hałasu ”.

Możesz znaleźć wywiad na zdjęciu poniżej:

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.