Zainaugurował 14 grudzień 2013 ze swoim ojcem chrzestnym Didierem Deschampsem, Royal Riviera Padel Club i korty Padel 2 urodziły się dzięki Andrew Knoxowi (namiętny padel od ponad lat 10) i Christianowi Collange (dyrektor klubu Sun Tennis).

Klub ten, położony na wzgórzach Monako w bujnej zieleni w Beausoleil, prowadzony jest przez Kristinę CLEMENT, jedną z najlepszych francuskich zawodniczek wiosłowania, która podczas wielu pobytów doskonaliła swoją znajomość gry w padel w Hiszpańskiej Federacji Padel.

Po roku istnienia klub ma setkę stałych graczy, a korty do gry w padla są zajęte od rana do wieczora.

Wiele wydarzeń upiększa życie klubu:

* Regularne turnieje Padel (jeden co miesiąc 2), które za każdym razem gromadzą zespoły 30. następny będzie 28 i 29 następny marzec

* wyzwanie między firmami, które pozwala lokalnym firmom prezentować zespoły i konkurować ze sobą w celu ustalenia zwycięzcy (firmy 12 zarejestrowały się w edycji 2015)

* W ubiegłym roku klub gościł kilka znanych osobistości z padel na mecze kliniczne i mecze wystawowe, takie jak wielokrotna mistrzyni świata Paula Eyheraguibel i Nito Brea, trenerka argentyńska w zespole kobiet w Argentynie, a na pewno wkrótce zobaczą świetnych zawodników, w tym wkrótce z etapem WPT zaplanowanym na wrzesień w Monako.

Projekt miałby wkrótce obejmować dodatkowe szorty, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na padel w klubie ... Ciąg dalszy nastąpi!

Franck Binisti - Padel Magazine

kredyt fotograficzny @kaidiphotography

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.