Po ujawnieniu kto był właścicielem najlepszy bajada od początku sezonu, czas wyróżnić graczy, którzy odnoszą w tym względzie najmniejsze sukcesy.

Małe przypomnienie: bajada, co po hiszpańsku oznacza „w dół”, to technika polegająca na szybkim strącaniu wysokiej piłki w pobliżu tylnej szyby.

Spójrzmy jeszcze raz na wykres Padel Inteligencja, aby znaleźć graczy mających największe trudności w tym przypadku:

Graphique bajada Padel Inteligencja

Fernando Belasteguin, który nie jest byle kim w historii padel świata, jest rzeczywiście zawodnikiem z najgorszym stosunkiem od początku sezonu: około 12% zdobytych punktów z 13 bajadaprób na mecz. Wyjaśniając to, możemy spojrzeć na to z innej perspektywy Argentyńczyk jest dosłownie u schyłku swojej kariery i że w związku z tym nie jest już na swoim najlepszym poziomie, ale zaskakujące jest pojawienie się „Bossa” w tym rankingu.

Kolejnym mężczyzną, który nie ma wymówki ze względu na wiek i którego widok tutaj jest równie szokujący, jest Ale Galan. W pewnym sensie na szczęście nowy partner Chingotto zajmuje tylko sześć osób bajadas na mecz, biorąc pod uwagę, że zdobywa on tylko 10% punktów, co stanowi najgorszy wskaźnik efektywności na torze.

Inni gracze, na przykład Lucas Bergamini, Eduardo Alonso, Javi Garcia i Arturo Coello, również utknęli poniżej 20%. Można to wyjaśnić kilkoma czynnikami, takimi jak tendencja do odmawiania gry bajada lub być zmuszonym do gry pod kątem zamkniętym przez jego położenie.

Należy pamiętać, że gracz, który osiąga najmniej Bajadas na mecz to Garrido, ale ze skutecznością większą niż 25% jest jednym z dobrych uczniów!

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!