Było to sportowe wydarzenie początku roku. Wygrywając Australian Open 2022, Rafael Nadal zostaje najbardziej utytułowanym męskim graczem Grand Slam z 21 tytułów. Świat padel wyraził na portalach społecznościowych swój podziw dla największego w historii.

Po 5:24 niesamowitej walce z Daniilem Miedwiediewem Hiszpan powrócił godny rekordu, jaki osiągnął tym tytułem. Fernando Belasteguin, prawdziwa legenda padel, był również pod wrażeniem występu Rafy. Argentyńczyk chciał się tym pochwalić w mediach społecznościowych.

„SPORT…..(nieobliczalne źródło wartości i lekcji życia) należy zastąpić nazwą „Rafael Nadal”. Od teraz już nigdy nie powiem, że znowu uprawiam sport, ale powiem „RAFA NADAL”. 21…22 wkrótce.”, napisał Bela na Facebooku.

nadal bela australijska otwarta

Jak wielu graczy padel, kolega z drużyny Beli, Arturo Coello, również zwrócił na to uwagę pogratuluj mężczyźnie z 13 Roland-Garros.

Nawet hiszpańska federacja padel oddał hołd mieszkańcowi Manacor: „Jesteś najlepszym ambasadorem, jakiego może mieć tenis i sport w ogóle. Dzisiaj po raz kolejny pokazałeś nam, że Twój prawdziwy wymiar jako sportowca wykracza poza rekord. Dziękuję Ci !"

Nadal jest wyraźnie jednomyślny w świecie padel, który ma nadzieję zobaczyć go pewnego dnia przeciwko najlepszym na świecie na 20×10 !

 

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !