Wszystko działa Fernando Belasteguin We Francji. Awans do ćwierćfinału bordeaux Premier Padel P2 z Juan Tello, " Król Bela » zatrzymał się, aby odpowiedzieć na pytania Padel Magazine. Jego uczucia, przyszłość, igrzyska olimpijskie: Argentyńczyk nie boi się żadnego tematu.

Bordeaux, wyjątkowy przystanek na trasie międzynarodowej

„Bardzo mnie to cieszy Premier Padel osiedlił się w nowym mieście, takim jak Bordeaux. Idzie to w kierunku rozwoju tego sportu. Jestem również zachwycony przyjęciem ze strony publiczności i organizacji, należą się im gratulacje. Musimy im podziękować za zaufanie toru. »

Status do przyjęcia w Gironde

„Od sierpnia 2018 roku nie byłem rozstawiony z numerem 1, przez prawie sześć lat. Graliśmy z Pablo Limą w Bøstad w Szwecji i wygraliśmy turniej. W następnym tygodniu, Zraniłem się w łokieć i wróciłem dopiero na Finał Master 2018, tym razem z numerem 2. Od początku mojej kariery lubię rywalizować z najlepszymi zawodnikami. Jesteśmy aktualnym numerem 1, bo brakuje pierwszych czterech par. Ale to miłe uczucie i jestem tego świadoma. Nie jest to dodatkowa presja, traktuję to jako źródło motywacji. »

Mar del Plata P1

Konkurencja jako słowo klucz

„Przede wszystkim chcę podziękować Premier Padel ponieważ oferowali honorowanie mnie na każdym turnieju. Byłem szczęśliwy, ale powiedziałem im, że wolę grać na każdym etapie toru, ponieważ nadal biorę udział w zawodach. Hołd w Mar del Plata był naprawdę wyjątkowy w gronie mojej rodziny i przyjaciół, ale najbardziej lubię grać. Nie mówię sobie, że to mój ostatni turniej w każdym mieście. Dziś czerpię korzyści z posiadania u boku tak czołowego partnera, jak Juan Tello, który pozwolił mi ponownie zagrać w ćwierćfinale. »

Konkretne ambicje na przyszłość

„Będę kontynuował w świecie padel i sport. To jedyny świat, jaki znam, to on nauczył mnie wszystkiego w życiu. Jestem zwolennikiem edukacji poprzez sport. Mam dwa projekty, z których jestem dumny: franczyzę „W Bela” z marką Wilson oraz rozbudowę „Bela Padel Centra”. Mamy jeden w Alicante i widzimy, jak działa nasza metodologia, jesteśmy w trakcie budowania większego w Barcelonie. Będzie gotowy pod koniec roku lub na początku 2025 roku.”

Bela bandeja 2024 prawda

Globalizacja padel, „bardzo dobra rzecz”

„To bardzo dobra rzecz, ponieważ wyraźnie pokazuje, jaki zakład jest dokonywany Premier Padel dla padel. Niektóre z 19 krajów, do których jedziemy, nie mają kultury profesjonalnego sportu. Stadiony nie są tak zapełnione jak w Hiszpanii, Argentynie czy Włoszech, ale organizatorzy są przekonani, że za pięć, dziesięć lat będą pełne. Mam nadzieję, że w przyszłości odbędzie się jeden turniej w każdym kraju. Jesteśmy na dobrej drodze i musimy kontynuować pracę, ponieważ padel to nowy sport. »

Igrzyska Olimpijskie, marzenie za wcześnie?

„Myślę, że to bardziej pragnienie, które mamy, niż coś, co wkrótce się spełni. Mamy profesjonalny, poważny i dobrze skonsolidowany tor. Nadal jest wiele do poprawy na torze i wśród zawodników. Zanim dotrzemy do igrzysk olimpijskich, musimy osiągnąć postęp w tych aspektach. Musisz dać czas. Jestem przekonany, że padel to sport przyszłości, ponieważ ma wszystko, co może być. Jest zabawnie, towarzysko, łatwo i mieszanie. Pozwólmy mu rozwijać się w innych częściach świata! »

https://www.youtube.com/watch?v=p8u0S-IcEb8&ab_channel=PadelMagazine

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.