Fernando Belasteguin (nr 5 WPT; nr 3 FIP) i Sanyo Gutiérrez (nr 3 WPT; nr 11 FIP) postanowili wrócić do siebie w 2023 roku po udostępnieniu toru przez całą pierwszą połowę sezonu 2021.

Bela/Sanyo 2.0

Dwa lata temu Belasteguin i Gutiérrez zachwycili całą rzeszę fanów, którzy od lat marzyli o ich związku. Ci dwaj legendarni gracze szybko uhonorowali swój status, zdobywając trzy tytuły w pierwszej części sezonu. Przed, jak wyjaśnił nam Sanyo, że kontuzja Beli zaburza mechanikę pary. Ku zaskoczeniu wszystkich, obaj mężczyźni postanowili się rozdzielić. Ostatecznie dość rozsądna decyzja, sądząc po wynikach uzyskanych przez duety Coello/Belasteguin i Tapia/Gutiérrez w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Ale oto dwójka długozębnych młodzików, Coello i Tapia, zdecydowała się połączyć siły w tym sezonie, pozostawiając dwóch weteranów bez partnera. Czy zatem zastanawia się nasz kolega Emilio Forcher, zjednoczeni, bo nie mieli innej alternatywy?

Na początku skusilibyśmy się na złagodzenie tych uwag. Rzeczywiście, Argentyńczycy nadal są częścią zapiekanki padel świecie i wyobrażamy sobie, że koniecznie mieli propozycje od innych znakomitych graczy, w tym z pewnością młodych wschodzących gwiazd. Jeśli ci dwaj wybitni zawodnicy zdecydowali się wrócić do siebie, to dlatego, że uważają, że są w stanie zrobić coś lepszego niż za pierwszym razem. Coś, co Sanyo powiedział nam w wywiadzie kilka tygodni temu.

Unikaj pozostałych trzech najwyżej notowanych par

Co więcej, w Dubaju obaj mężczyźni byli bardzo silni, aby zapewnić swojemu krajowi decydujący punkt i tytuł przeciwko Momo Gonzalezowi i Alexowi Ruizowi. Wydawało się, że wykorzystali przewagę w 20 × 10 i pokazali niezłą komplementarność zarówno na torze, jak i poza nim.

Bela-Sanyo-ambrasada-2022-Świat-padel-finał zwycięstwa

Dlatego mówimy sobie, że jeśli ci dwaj mężczyźni, którzy jako zawodowi gracze wygrali wszystko w swoim życiu, chcieli ponownie zjednoczyć się w 2023 roku, to dlatego, że w głębi duszy są przekonani, że mogą wykorzystać swoje doświadczenie do walki z każdym. Ponadto muszą chcieć zaoferować inny publiczny wizerunek niż ten nieco rozczarowujący koniec września 2021 r., naznaczony porażką w ćwierćfinale WPT Lugo Open przeciwko Gonzalez / Rico.

Nie należy jednak zapominać, że łącząc siły, mistrzowie świata z 2022 roku unikną spotkania z parą z czołowej czwórki przed półfinałami każdego turnieju WPT, co nieuchronnie zaważyło na szali w takim czy innym momencie...

Więc od ciebie zależy, czy nam powiesz: czy Bela i Sanyo połączyli siły domyślnie, czy też dlatego, że naprawdę chcieli dzielić razem tor w tym sezonie?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !