Bela: „wszystkie tory mogą być spektakularne”

W wywiadzie dla naszych argentyńskich kolegów z Olé, Fernando Belasteguin podsumowuje bez filtra sytuację obwodów zawodowych padel. Więcej niż jeden Bitwa trójstronna, 2023 będzie aukcją, w której weźmie udział bardzo wielu (i bardzo zamożnych) licytantów.

Odpowiedź Beli

Zapytany o przyszłość profesjonalnych obwodów padel, dawny świat nr 1 jest bardzo jasny:

w Buenos Aires, Lisandro (Borges) dał nam bardzo dobrą prezentację. 

W Katarze prezes PSG zebrał kilku graczy i powiedział nam, jak może pomóc naszemu sportowi.

W najbliższy wtorek jest spotkanie z grupa ekonomiczna Hiszpanii który chce nam zaprezentować opcję na przyszłość.

Jest World Padel Tour z którą mamy umowę do 2023 roku.

Ale powiem ci to samo, co zawsze powtarzałem, a co przyprawiało mnie bardziej o ból głowy: wszystkie projekty mogą być spektakularne, ale jedynym niezastąpionym atutem padel profesjonalne, to są gracze. Wszystko inne można wymienić. Powiedziałem to wcześniej i nie podobało się to.

Dzisiaj masz obwód FIP, obwód Fabrice Pastor, World Padel Tour, niektóre w Szwecji. Jest wielu ludzi, którzy mogą zrobić spektakularne mistrzostwa, ale potrzebują zawodników.

Opcje

Le World Padel Tour to pierwsza opcja. Zawodnicy mają kontrakt do 2023 roku, a wszystko, co stworzył hiszpański Tour, jest zdecydowanym atutem. Wiele umów sponsorskich lub sprzedaż praw telewizyjnych jest atutem, ale uważaj, może być wyższy oferent.

L 'APT Padel Wycieczka jest rzeczywistością - a nawet piękną rzeczywistością -. “Obwód Pastora ”, jak nazywa go Bela, udowodnił, że wie, jak organizować wielkie imprezy. Mistrz Monako na Place du Casino de Monte-Carlo jest przykładem obwodu, który nie przestaje się internacjonalizować. Thomas Johansson ogłosił również bardzo silny wzrost nagrody pieniężnej za rok 2022.

Le Gracze Padel Wieża Lisandro Borges wydaje się być trzecią opcją. “Bardzo dobra prezentacja ”, według Fernando, dla człowieka, który chce zrobić tor dla graczy i dla graczy. Były WPT nie chce popełniać tych samych błędów, a gracze są prawdziwymi bohaterami. Opcja, która nieuchronnie przemawia do Beli.

Ogłosiliśmy to po tym, jak Mistrzostwa Świata w Katarze, -Katar może stać za profesjonalnym obwodem padel-. Jeśli wierzyć słowom Argentyńczyka, ta propozycja zostałaby przedstawiona graczom w Doha podczas Mistrzostw Świata. Potęga gospodarcza Kataru jest gigantyczna, a jeśli rozpocznie się bitwa finansowa, Nasser Al-Khelaïfi i jego rodacy mogą wygrać wyścig.

Wreszcie a grupa hiszpańskich sponsorów i inwestorów chciałby również stworzyć obwód. Projekt byłby bardzo poważny, ale na razie informacje są bardzo skąpe. Bela mówi o tym swobodnie, mówiąc, że ma z nimi spotkanie, dowód na to, że ten projekt nabiera kształtów.

2022, decydujący rok

Możliwości jest wiele, a wszystko to jest bardzo dobre dla rozwoju padel. Rok 2023 będzie rokiem przełomowym, ponieważ kontrakty są renegocjowane, a przede wszystkim z powodu zwielokrotnienia liczby i wielkości oferentów. Dlatego nadchodzący rok, w 2022 roku, wszystkie propozycje będą musiały uwieść graczy.

Aby fundamenty były solidne, trzeba dokonywać szybkich zmian z dużą precyzją. Piłka będzie na boisku zawodników, którzy będą musieli wybrać to, co jest najlepsze dla ich zainteresowań, nie zapominając o sporcie, który dał im wszystko.

Publié par
Lorenzo Lecci Lopez