Podczas swojej ostatniej konferencji prasowej Fernando Belasteguín podzielił się swoją wizją przyszłości sportu. Mówił o możliwych udoskonaleniach w grze i sposobach zmniejszenia różnic w wydajności pomiędzy graczami. I najwyraźniej nie jest zwolennikiem zmiany przepisów… Wyjaśnienia.
Nie ma miejsca na sztuczne zmiany
„Kiedy grałem z Juanem (Juan Martin Diaz), byliśmy zmuszeni rozegrać finały w 3 zwycięskich setach (a więc finały można było rozegrać w 5 setach). Później wraz z Pablo (Pablo Lima) wprowadzili nowe piłki, aby spróbować wyrównać wydajność. Nie jestem zwolennikiem tych zewnętrznych dostosowań mających na celu zrównoważenie sportu. Ogólnie rzecz biorąc, takie inicjatywy pojawiają się, ponieważ jest para, która wygrywa wszystko” – wyjaśnia Belasteguín. Dla niego te inicjatywy nigdy nie umożliwiły zmiany hierarchii: „W historii padla nigdy nie było pięciu par na tym samym poziomie. Zawsze jest jeden lub dwóch, którzy dominują. »
Priorytet szkolenia i adaptacji
Mistrz podkreśla znaczenie indywidualnej pracy i adaptacji: „Jeśli upał sprawi, że piłka będzie łatwiej wychodzić na boisko lub jeśli zimno ją spowolni, zadaniem zawodników będzie trenowanie i znajdowanie rozwiązań, aby pokonać najlepszych na boisku . To przychodzi poprzez pracę, a nie zmiany zewnętrzne. »
Odniesienie do obecnych przywódców
Obecnie padel jest zdominowany przez Agustína Tapię i Arturo Coello, którzy wygrywają 95% turniejów. „Jeśli konieczne są zmiany, dlaczego nie. Jednak priorytetem dla graczy jest zmiana metod, aby spróbować pokonać tych, którzy dominują. »
Fernando Belasteguín broni ewolucji padla skupionej na wysiłku i adaptacji zawodników, sprzeciwiając się jednocześnie sztucznym modyfikacjom zasad lub sprzętu. Wyjaśniając się, reaguje w określony sposób na innych graczy Paquito Navarro kto chciałby, żeby coś się zmieniło.
Franck Binisti odkrył padla w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od tego czasu Padel stał się częścią jego życia. Często można go zobaczyć podczas tournee po Francji, gdzie relacjonuje najważniejsze francuskie wydarzenia związane z padelem.