Poruszony do łez, przez cały tydzień w Mendozie, grając przed swoimi argentyńskimi kibicami i radosną publicznością, Fernando Belasteguin nie poniósł gorzkiej porażki po tym, jak przegapił punkt meczowy podczas meczu.finał trwający prawie trzy godziny, niedziela przeciwko Pablo Limie i Franco Stupaczukowi.

Na oczach ponad 11 000 widzów, którzy po meczu nagrodzili ją owacją na stojąco, legenda Pehuajó oddała hołd zwycięzcom, publiczności, swojemu młodemu partnerowi Arturo Coello… a przede wszystkim padel !

„Najpierw chcę pogratulować Pablo i Franco, ponieważ mieliśmy razem świetną grę. Jak powiedzieli, spadło to do dwóch punktów, a zwycięstwo mogło przypadać obu drużynom. Mam wrażenie, że szczególnie padel który zwyciężył w tym wymarzonym finale i mam nadzieję, że będzie to dopiero pierwsza edycja niezliczonej liczby, która odbędzie się tutaj w Mendozie. Mieliśmy rekordowy dzień i rekordowy turniej, a to dzięki wam wszystkim. »

Fernando Belasteguin po finale Premier Padel P1 z Mendozy w Argentynie.

„Muszę wam podziękować za całe wsparcie i miłość, które otrzymuję w każdej chwili, którą spędzam tutaj w Argentynie i chcę nadal dokładać wszelkich starań, aby móc nadal grać takie turnieje przed wami i to robić obok ciebie 21-latkowie [przypis redakcji: mówi wskazując na swojego kolegę z drużyny], co bardzo doceniam. Teraz nadszedł czas na odpoczynek, powrót do treningu i granie dalej tak, jak przez całe życie. I nadal chcę pogratulować Pablo i Franco wspaniałej gry, którą zagrali i jeszcze raz wam wszystkim podziękować. »

Jerome Arnoux Journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.