Poszukiwanie nowych zawodników nastawionych na treningi rekreacyjne nie jest celem wyłącznie francuskim. W Belgique również padel staje się ważną kwestią, aby przyciągnąć inną publiczność. Plik Prowincja Liège wyposaża się po bardzo delikatnym roku 2020.

La duży popyt w Belgii przekonał TC Neupré do podjęcia pracy padel. "Jesteśmy dużym klubem w regionie Liège, mamy 450 członków, - powiedział współprezes klubu Lory Owieczka RTBF.be. Coraz więcej naszych członków gra padel. W okolicy jest dużo ”. Aby zadowolić członków, konieczne było ustalenie planu zwrotu z inwestycji. Po ponad 2-letnim okresie refleksji, TCN podjął decyzję po uzyskaniu wszystkich niezbędnych gwarancji finansowych: „To jest dość drogie. Gmina Neupré naprawdę nas wspiera, ponieważ udzieliła nam pożyczki w wysokości 300.000 XNUMX euro bez odsetek ”.

 

Pomimo kosztu podstawowego, inicjatywa już odniosła sukces : "Nawiązaliśmy komunikację wokół padel Jakieś dziesięć dni temu mamy już 80 osób, które zapisały się. Początkowo ograniczymy się do 200 subskrybentów, ponieważ nadal mamy „tylko” dwie witryny ”. Klub już rozważa pokrycie swoich kortów padel do 2023-2024 roku, aby zapewnić dostęp przez cały rok. Ogłoszono sukces!

 

 

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)