Kryzys zdrowotny zaoferował ogromny nacisk na praktykę padel w Belgii a próbując go przyjąć, liczba graczy rośnie z dnia na dzień w całym Quiévrain. Do tego stopnia, że ​​często preferuje się tenis, aby ożywić kompleksy sportowe.

Realokacja przestrzeni sportowej

Trwałe uprawianie sportu w społecznościach wiejskich nie zawsze jest łatwe. Poza tym, że często konieczne jest skorzystanie ze środka transportu, oferta nie zawsze jest wyczerpująca, a pula ludności ograniczona. Ze swoim społecznym aspektem, który jest niezwykle atrakcyjnym czynnikiem w dzisiejszych czasach dystansu padel wzrosła liczba odbiorców w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W rezultacie instalacja boisk jest coraz częściej brana pod uwagę przy restrukturyzacji kompleksów sportowych.

Tak jest w Belgii, a dokładniej w Estinnes-au-Val. W związku z tym gmina wiejska rozważa realokację swojej powierzchni przeznaczonej na sporty rakietowe. I zamiast staromodnego i przestarzałego kortu tenisowego, jest to rzeczywiście plik padel zupełnie nowy, który powinien być wkrótce dostępny.

Kwestionariusz do wypełnienia

Na oficjalnej stronie informacyjnej miasta wezwano obywateli do potwierdzenia tej propozycji: „Szkoła Miejska zdecydowała się zasięgnąć Twojej opinii na temat możliwości ponownego przydzielenia kortu tenisowego Estinnes-au-Val. Do tej pory widać, że ziemia w obecnym kształcie wymaga remontu i nie wydaje się już spełniać oczekiwań mieszkańców Estinnes. Chcąc zaoferować miejsca do zabawy i zajęć sportowych, gmina planuje przekształcić ten obiekt w padel".

Dostępne teraz w Dokumentach Google, kwestionariusz należy wypełnić do 31 marca 2021 r utrwalić tę decyzję, która jest wyrazem entuzjazmu dla padel, w tym na obszarach wiejskich, a nie tylko miejskich i podmiejskich.

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)