Benjamin Tison jest w Kairze na FIP Gwiazda O Zachód. Z tej okazji francuski numer 1 odpowiada na pytania z Padel Magazineoraz abonenci mediów międzynarodowych! Pierwsza transkrypcja tego wywiadu w transmisjach meczowych na World Padel Tour.

„To, co robi Alix Collombon, jest wyjątkowe!”

Padel Magazine : Jak tylko wyjechałeś z pierwszego okrążenia tutaj w Kairze, pierwszą rzeczą, którą zrobiłeś, było pytanie nas, czy Alix Collombon wygrał swoją kwartę w Reus.

Benjamin Tison: „Nie miałem internetu i nie mogłem śledzić podczas meczu. Wszyscy wiedzą, że uwielbiam Alix. Myślałem, że trochę bardziej naznaczy historię, już to robi. W tym sezonie zaliczyła dwa ćwierćfinały, jest 19. na świecie. To, co robi, jest wyjątkowe. Staram się nadążyć za jej tempem w męskich, ale stawia poprzeczkę zdecydowanie za wysoko. To nie jest kino kiedy schodzę z kortu i pytam cię bezpośrednio o Alix.

„Jest bardzo obserwowana we Francji i to niesamowite, ponieważ jej mecz nie był transmitowany. ten World Padel Tour zapowiedziała, że ​​teraz od pierwszego meczu losowania głównego mecze będą transmitowane, aw kwartach jest tylko jedna z dwóch meczów kobiet. Właśnie wyrównali nagrodę pieniężną, nie będziemy na to narzekać, ale chciałbym, abyśmy byli transmitowani w wartości godziwej.

Mecze nie sfilmowane, to smutne

Padel Magazine : To również musi ewoluować i co będzie ewoluować dla obwodu QSI/FIP. Wszystkie filmy krótkometrażowe powinny być w zasadzie nadawane.

Benjamin Tison:"Dla małej anegdoty, kiedy odbyłem moją ostatnią trasę previa w Madrycie dla Miami, kiedy to było bardzo kiepskiej jakości i kiepsko sfilmowane Twitch na żywo, było średnio 8 osób. Nie rozumiem, że to działa, a ludzie proszą, abyśmy mogli zobaczyć mecze. Nie rozumiem, dlaczego tego nie zrobiono, poziom jest niesamowity. Szkoda, że ​​te mecze nie są transmitowane. W Miami, kiedy grałem szesnastego, powiedziano mi, że zostanie nakręcony, a ostatecznie nie, to smutne.

Zajęłoby to Padel Magazine partout

Padel Magazine : Z tobą jest trochę inaczej, ponieważ grasz w turniejach we Francji, które są często transmitowane, ale niektórzy hiszpańscy gracze na twoim poziomie mogą spędzić cały sezon, nie będąc ani razu filmowanym.

Benjamin Tison:"Całkowicie. Mam szczęście, że jestem Francuzem w wielu sprawach, a w szczególności dzięki temu, że jestem transmitowana Padel Magazine we Francji, która prowadzi bardzo dobre transmisje. Możemy się widzieć i analizować mecze.

„Na przykład mój partner Teo nigdy nie widzi siebie. Jeśli na miejscu nie ma trenera, to przeanalizujmy naszą mowę, a ta mowa od środka jest trochę tendencyjna, czasem zniekształcona. Na szczęście trener Teo, Javi, podąża za nami wszędzie. Ale dobrze by było, gdyby kręcono go wszędzie, tak jak ma to miejsce we Francji, gdzie Padel Magazine. Publiczność wciąż jest całkiem dobra, więc powinniśmy zacząć”.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !