Le World Padel Tour opublikował jego zmiany zasad na 2021 r. Te zasady promują poprzedni, ale nie pre-previas. Analizujemy za pomocą Ben Tison ta niepełna ewolucja przepisów.

Poprawa równowagi między tabelami poprzednimi i finałowymi

las przegrywanie par w previas final otrzyma tyle punktów, ile pary wyeliminowane w pierwszej rundzie głównego losowania (szesnastki).

Rozwój ten daje większe możliwości parom, którym często nie udaje się wejść do głównego toru wyścigowego.

„To całkiem niezły znak, żeby zmienić grę”., Express Ben Tison.

dystrybucja punktów wpt 2021

Zapomniane prepoprzednie

Jeśli luka między poprzednimi a głównym remisem jest coraz mniejsza, to nie dotyczy to pre-previas.

„Jeśli postępujemy zgodnie z logiką, dlaczego istnieje różnica punktowa między ostatnią rundą pre-previa a pierwszą rundą previa?”, zadaje sobie pytanie Ben.

„Albo ustalamy zasady dla wszystkich, albo nie. Skandaliczne jest to, że jeśli przegrasz w pierwszej rundzie pre-previi, masz punkt 0, a jeśli przegrasz w pierwszej rundzie zwycięstw, masz trochę 10. Pre-previas są chronione, a jeszcze trudniej jest pre-previas ”.

„Mnie to nie dotyczy, ponieważ jestem nasieniem. Ale potrzebujemy czegoś sprawiedliwego i postępowego dla każdego ”., podsumowuje nr 1 francuski na World Padel Tour.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.