Eliminowane podczas ich pierwszy mecz doWłochy Major Pemier Padel, Benjamin Tison i Teodoro Zapata wydawał się mieć problemy z komunikacją na boisku, co jest niezwykłe dla tych dwóch graczy, którzy zwykle są bardzo blisko toru i poza nim. Odlegli podczas spotkania Francuzi i Hiszpanie nie wiedzieli, jak grać i wydawali się wyprzedzeni przez rywali.

jako jego partner, Francilien spogląda wstecz na tę porażkę do naszego mikrofonu i zwierza się ze swojego związku z kolegą z drużyny. W ten sam sposób dokonuje osobistej oceny i omawia z nami kolejne cele.

Przed rozpoczęciem chcieliśmy przypomnieć mu o jego bardziej niż pozytywnych wynikach, ponieważ Benjamin Tison w tym roku są 3 główne stoły z 6 World Padel Tour i zestaw wyrwany ze świata numer 1 Juan Lebron et Alejandro galan au Premier Padel z Doha!

Niestety tym razem magia nie zadziałała. Powrót do tej porażki w pierwszej rundzie z naszym gościem.

„Będziemy musieli ze sobą porozmawiać”

"Tak, przegraliśmy w pierwszej rundzie z graczami, którzy mimo wszystko dobrze grają, 80 i 90 w tabeli. Całkowicie za tym tęsknimy, od dwóch meczów z rzędu kłócimy się na boisku i nie przyjmujemy odpowiedniej postawy.

Będziemy musieli porozmawiać i wszystko wyjaśnić. Jak powiedziałeś, mieliśmy niesamowity koniec sezonu i oczywiście chcemy, aby to trwało. Oczywiście będziemy mieli porażki, ale dzisiaj nie podobało mi się to, jak przegraliśmy, a nie sama porażka.

Tison Zapata Premier Padel Major Włochy 2022

Bardzo dobrze dogadujemy się poza boiskiem, ostatnim razem przeciwko Lealowi i Semmlerowi wydarzyło się coś dziwnego, Teo nie czuł się dobrze i dzisiaj sytuacja była taka sama. To prawda, że ​​czasem narzekam, zwykle to na niego nie wpływa, ale myślę, że tam musiało to na niego trochę bardziej wpłynąć. Porozmawiamy z przyjaciółmi, żeby zobaczyć, co się dzieje. Trzeba też przyznać, że warunki nie są dla nas idealne, ponieważ Teo uwielbia dobrze lobować i bronić, a tutaj pozostaje to bardzo skomplikowane, ponieważ piłka wychodzi ze wszystkich stron. To kolejny padel".

„W takich warunkach każdy może każdego trochę pokonać”

Ze względu na bardzo szybkie warunki gry zapewniane przez stoki tego Premier Padel Majorze Włoch, zapytaliśmy Francuza numer 1, czy faworyci konkursu Juan Lebron i Alejandro Galan będą mieli przewagę

„Nie, ponieważ każdy może pisać, więc i im będzie ciężko. Dominują zwłaszcza, gdy jako jedyni potrafią wybić piłkę. Obecnie w takich warunkach każdy może każdego trochę pobić. To mniej niż padel. Właśnie widziałem, że Scat (Jéremy Scatena) właśnie wygrał, ale mocno uderzał, nie było wielu wymian, ale hej, to było rozegrane mentalnie i Scat jest bardzo silny w tym punkcie, ponadto uderza bardzo dobrze.

"Od Premier Padel przybył do świata padel miejsca są piękne. Doha była niesamowita, Rzym na Foro Italico, stadion, na którym rozgrywany jest turniej tenisowy, a wkrótce Roland-Garros. Dla nas to po prostu niesamowite, jesteśmy traktowani jak tenisiści, kiedy nie mamy rozgłosu i dochodu, który się z tym wiąże. To ogromny krok naprzód dla padel".

WŁOCHY GŁÓWNE PREMIER PADEL 2022
Zdjęcie: Giampiero Sposito

„Dwa bardzo ważne miesiące do przodu”

"Są dla nas dwa bardzo ważne miesiące, ponieważ w ten weekend w Marbelli odbędzie się pierwszy WPT Masters, w którym wystartujemy jako zwycięzca w previas, co oznacza, że ​​będziemy mieć tylko dwa mecze, aby wejść do stołu, a punkty są ważniejsze tam. Zmieniłoby to sezon i gdybyśmy w Marbelli zdobyli czwarte remis: zbliżylibyśmy się do 60-55. Ale będzie bardzo ciężko, bo wszyscy grają dobrze.

Potem będzie Tuluza, gdzie na razie nie jest to jeszcze potwierdzone, ale powinienem mieć dziką kartę na główne losowanie. Będzie to okazja do zrobienia wielkiej gry. A kilka dni później odbędzie się Premier Padel Rolanda Garrosa. Dzikiej karty nie będę miał bo już jestem w tabeli na tym torze. Wszyscy gracze, z którymi rozmawiam, nie mogą się doczekać, kiedy tam będą, bo to mityczne miejsce".

„Nie czuję żadnej presji”

Benjamin Tison i jego rodak Alix Collombon są licznymi ambasadorami padel Francuski. Stamtąd czuć pewną presję?

"Nie, nie czuję żadnej presji, cieszę się, że jestem śledzony, ale to prawda, że ​​czasami mam wrażenie, że biorąc pod uwagę moją pozycję w rankingu World Padel Tour a różnica może być z innymi francuskimi graczami, kiedy zwycięstwo jednego z moich rodaków jest na tym samym poziomie. Myślę, że to dobrze i przyjaźnię się z innymi Francuzami, jako pierwszy wysyłam im wiadomość. Nie zdajemy sobie sprawy i ja pierwszy, że udało mi się w tym roku zagrać na trzech stołach finałowych. To było nie do pomyślenia.

Chcieliśmy wypaść dobrze na tym turnieju, ale nie sądzę, żeby był to problem z presją. Z Téo wystarczy porozmawiać z przyjaciółmi i wyjaśnić sprawy trochę jak starsza para. W każdym razie nie oczekuje się, że nastąpi między nami separacja”.

„Tak, pomyślałem sobie, że robi mi się smutno, gdy przegrywam z graczami, którzy są 80-90. Oznacza to, że zmieniłem wymiary i jestem z tego bardzo zadowolony. Teraz musisz się utrzymać i udowadniać na każdym turnieju, ale ciężko do tego trenuję. Mam za sobą świetny zespół!”

“Profesjonalizuj 100 najlepszych”

„Myślę, że tak, to jest cel Premier Padel. Do stołu finałowego bezpośrednio zakwalifikowały się 44 pary, więc pierwsze 88, więc tak, możemy porozmawiać o Top 100. Wierzę, że Scat ze swoimi wynikami na pewno zakwalifikuje się bezpośrednio do tabeli do następnych zawodów, żeby zobaczyć, że nie spojrzał na kropki. Ale co powiedziałem Francuzom, cieszę się, że jestem z nimi dalej Premier Padel ponieważ w World Padel Tour Czuję się trochę bardziej samotny. Kiedy przyjeżdżam, już ich tam nie ma. Nawet jeśli teraz dobrze mówię po hiszpańsku, to nie jest to ta sama relacja, co z nimi”.

„Nie spodziewałem się tak dużego postępu”

„W tej chwili czuję się zdolny do jeszcze większej poprawy. Od 7-8 turniejów gram bardzo dobrze, nawet w meczach, które przegrywam, mam dobry poziom. Czuję, że kończę kurs i myślę, że nie brakuje mi zbyt wiele do zaliczenia go trochę więcej. I jak ci powiedziałem, każdy może każdego trochę pobić. World Padel Tour. Ciężko jest walczyć z każdym meczem i ważna jest mentalna świeżość. Nie wolno nam zapominać, że dużo skuliśmy. Teraz miejsce na odpoczynek i będziemy się cieszyć, że padel rozwija się. Czujesz to wszędzie”.

„Naprawdę chciałbym powiedzieć, że bardzo się cieszę z powodu Scata, ponieważ od jakiegoś czasu walczy, wiem o tym, ale to prawdziwa osoba. Zna swoje ograniczenia i cechy, nie oszukuje i daje z siebie wszystko. I chciałbym mu szczerze pogratulować, bo jest świetnym facetem i zasługuje na udział w 1/16 rundy. Cema cieszy mnie jego szczęściem”.

„Niepokojący system punktów”

"W Premier Padel Rzeczywiście będę graczem stolikowym. Później martwi mnie system punktowy, ponieważ powiedziano nam, że punkty zdobyte na WPT nie będą się liczyć do następnego. Premier Padel, z wyjątkiem najlepszych nasion. Ale nagle dla gracza takiego jak ja, który nie gra w FIP, ponieważ nie mogę być we wszystkich turniejach, będę bardzo daleko w tabeli. I tak jest z innymi graczami World Padel Tour bo jeśli musimy zacząć od dołu, wydaje mi się to skomplikowane. Myślę, że FIP i Stowarzyszenie Graczy (PPA) znajdą porozumienie, ale będziemy musieli zacząć o tym rozmawiać, ponieważ jeśli mamy sezon z 60 turniejami i w dodatku gramy trochę za nic ze względu na punkty, to będzie ciężko".

Poniżej znajdziesz pełny wywiad:

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.