Finalista konkursu P2000 PadelStrzał Caen, Benjamin Grué wspomina przebieg konkursu i swoją premierę z„Hiszpan Miguel Gonzalez.

Wciąż pracuję…

„To pierwszy raz, kiedy graliśmy razem z Miguelem. Sobotę rozpoczęliśmy dość stopniowo, od zwycięstwa w pierwszej rundzie 6:4, 6:2, a następnie w ćwierćfinale 6:4, 6:4. Niestety podczas naszego półfinału Benoît Theard doznał kontuzji i wraz ze swoim partnerem Thibaudem Pechem musieli się wycofać. W finale zmierzyliśmy się z dwoma graczami, którzy są przyzwyczajeni do wspólnej gry (Bergeron i Moreau), którzy od początku wykazali się dużą intensywnością. To zawodnicy, którzy grają bardzo dobrze, wynik się waha (6-1, 6-1), ale wynik jest logiczny. Mimo wszystko mam kilka pozytywów, ponieważ dotarłem do finału turnieju, ale wciąż muszę pracować, aby osiągnąć ich poziom”.

„Gdy po raz pierwszy grałem z Hiszpanem Aitorem Garcią na P1500 w Bordeaux, wygraliśmy. Ten tytuł sprawił, że chciałem kontynuować z nim udział w dużym turnieju, ale Aitor nie mógł pojechać do Caen, ponieważ był na P2 w Asuncion. Próbowałem więc skontaktować się z kilkoma graczami, dopóki Miguel Gonzalez się nie zgodził. Interesujący jest nie tylko sam turniej, ale wszystkie dyskusje, jakie możemy między sobą toczyć. Przebywanie wśród takich graczy pomaga mi się rozwijać. Takie uczucie czułem podczas turnieju z Aitorem i dlatego chciałem powtórzyć to doświadczenie. Chodzi o to, aby robić postępy i uczyć się od tych graczy.

Płacenie za partnera: nie stanowi problemu!

„Zawarliśmy wspólną umowę w sprawie wydatków i nagrody pieniężnej, która trafi do niego. Na początku nie było to moim zamiarem, ale nie miałem partnera, więc przyszedł mi do głowy pomysł, aby spróbować z Aitorem. Podobało mi się to tak bardzo, że powiedziałem sobie, że muszę cieszyć się karierą i chcę grać w dużych turniejach z dobrymi zawodnikami, aby rywalizować z najlepszymi. To osobisty wybór, ale rozumiem, że inni ludzie mają inny punkt widzenia. Nie żałuję tego wyboru, ponieważ w obu przypadkach (Aitor i Miguel) czuję, że się uczę i robię postępy. To pozwala nam się rozwijać i myślę też, że publiczność jest zadowolona, ​​widząc tego typu graczy na tych turniejach. Ryzykuję powtórzeniem tego doświadczenia w innych turniejach.”

Pierwszy turniej bez bólu w 2024 roku

„To, co jest dla mnie skomplikowane, to fakt, że mam 36 lat i żyję zawodowo jako nauczycielka padel. Nadal staram się od czasu do czasu chodzić na FIP-y, ale głównie na turnieje, na które chcę pojechać. Nie gram na arenie międzynarodowej tak jak oni (Bergeron, Moreau, Gonzalez…), stąd fakt, że widzimy rosnącą lukę w stosunku do tych graczy.

„Przyjechałem tutaj, aby ocenić siebie fizycznie w ciągu 4 meczów i ostatecznie wyszedłem z turnieju bez bólu. Przydarzyło mi się to po raz pierwszy od czasu powrotu po kontuzji w styczniu ubiegłego roku. Jestem bardzo zadowolony z tego turnieju, jeśli chodzi o kondycję fizyczną.”

Powrót pary Grué/Cancel?

„Miałem wziąć udział w tym roku z Maximem Forcinem, ale on zdecydował się wystartować w Mistrzostwach Francji z Dylanem Guichardem. Musiałem zatem znaleźć partnera na te Mistrzostwa, a także wcześniej, aby je jak najlepiej przygotować. Dlatego zdecydowaliśmy z Ludoviciem (Anuluj), że będziemy razem organizować turnieje, aby przygotować się do Mistrzostw Francji, mówiąc sobie jednocześnie, że jeśli chcielibyśmy zagrać z innymi graczami w kilku ważnych turniejach, moglibyśmy to zrobić. Odtąd będziemy wspólnie organizować turnieje, zaczynając od P1500 w Sète.”

Jakieś FIPy tego lata?

„W przyszłym tygodniu zrobię P1000 w Narbonne z Alexisem Coulombeau, a następnie P1500 w Sète z Ludoviciem Cancelem. Pod koniec tych dwóch turniejów dokonam podsumowania i zobaczę, czy uda mi się zrobić trochę FIP latem, w zależności od miejsc docelowych. »

„W przypadku Bordeaux P2 są tylko 4 Wild-Card, dwa za tabelę i dwa za kwalifikacje. Nie sądzę, że jestem na odpowiednim poziomie i myślę, że są gracze, którzy zasługują na to znacznie bardziej niż ja, czy to pod względem poziomu, czy wieku.

Cały wywiad:

Zespół  Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.