Obecny na Roland-Garros w ramach wydarzeń odbywających się wokół padel Benjamin Tison poświęcił czas, aby odpowiedzieć na nasze pytania. Opowiada nam o swoich ambicjach wobec Rolanda-Garrosa, relacjach z Teo Zapata oraz programie na czerwiec/lipiec.

„Stwórz niespodziankę, wybierając się na ósmą lub kwadrans”

Padel Magazine : Mogliśmy zobaczyć, jak dajesz niezłą demonstrację z Alix Collombon. Czy możemy powiedzieć, że trochę się rozgrzewasz przed wielkim turniejem, który nadchodzi w przyszłym miesiącu?

Ben Tison : „11-17 lipca zdecydowanie będzie świetny. Roland-Garros, teatr marzeń w szczególności dla nas, byłych tenisistów, nawet jeśli już tam grałem, ale nie na Philippe Chatrier!

Fajnie, że organizowany jest ten turniej, będzie po prostu niesamowity. Mam nadzieję, że będzie to duży krok naprzód dla padel we Francji, a przede wszystkim mam nadzieję, że znajdą się zwolennicy, którzy przyjdą masowo, aby nas zachęcić i że stworzymy niespodziankę, wybierając się na rundę XNUMX lub kwadrans. “

„Miesiąc czerwiec/lipiec szaleństwa”

Padel Magazine : Czy możemy powiedzieć, że trochę oszukujesz, bo Twoi przeciwnicy będą mogli powiedzieć, że grałeś już w RG, że już tam trenowałeś?

Ben Tison : „To jasne, już się rozgrzałem i miałem okazję grać z dwoma świetnymi graczami: Thierrym Omeyerem i Robertem Piresem, którzy grają bardzo dobrze! Bawiliśmy się z Alix, naprawdę świetnie się bawiliśmy.

Oczywiście będę miał przewagę grania w domu! Będę miał rodzinę, publiczność, przyjaciół... to będzie niesamowite! Naprawdę nie mogę się tego doczekać.

Jest już turniej World Padel Tour w Tuluzie wkrótce i później Premier Padel do Rolanda. Tam mam miesiąc czerwiec/lipiec szaleństwa”

„Musieliśmy porozmawiać (z Teo)”

Padel Magazine : Z twoim kolegą z drużyny Teo Zapata wiemy, że był turniej Premier Padel nieco skomplikowane. Z tyłu był World Padel Tour Marbella gdzie wszedłeś do stołu (znowu). Czy możemy powiedzieć, że twoje zmartwienia to już historia, a teraz wróciłeś do normy?

Ben Tison: " Całkowicie ! Powiedziałem w wywiadzie, że nie ma problemu z Teo, ale musieliśmy porozmawiać, ponieważ były rzeczy, które mogliśmy zrobić, które nas niepokoiły, inne od czasu do czasu. Rozmawialiśmy w gronie przyjaciół, tak jak powiedziałem. W Marbelli poszło bardzo dobrze! Niekoniecznie graliśmy najlepiej padel, ale w postawie byliśmy bardzo dobrzy. Czuliśmy się jak prawdziwy zespół przyjaciół. To było widoczne, wygraliśmy i zdobyliśmy finałowy remis: czwarty z 4 turniejów. To dla nas po prostu niesamowite, nie sądziliśmy, że zrobimy to na początku roku.

Przegraliśmy w 3 setach z tyłu, ale nie byliśmy daleko od miejsca ósmego. Ale hej, nadejdzie!”

Dodał również:

„Postawiliśmy sprawę jasno! Mówiliśmy sobie, co nas w sobie uszczęśliwia, dlaczego razem gramy, pamiętaliśmy o najistotniejszych rzeczach i graliśmy dobrze. Mamy więc nadzieję, że będzie to kontynuowane teraz!”

Wywiad można znaleźć w całości tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.