W tym ekspresowym wywiadzie francuski numer 1 Benjamin Tison we współpracy z Włókno techniczne, wyjaśnia znaczenie komunikacji w padel.

Komunikacja, jeden z filarów padel

Komunikacja z padel, To bardzo ważne !

Np. ja na początku kiedy zaczynałem i kiedy powiedziano mi, że mój partner ma mi powiedzieć gdzie są przeciwnicy, kompletnie się pogubiłem, nie słuchałem go, nie miałem nie chcę powiedzieć mu.

Teraz jest na odwrót! Jestem do tego tak przyzwyczajony, że jeśli partner nie mówi mi, gdzie są przeciwnicy, to trochę się gubię, nie wiem, co robić i nagle zaczynam tęsknić.

Więc naprawdę potrzebuję, żeby mi coś powiedział.

Benjamin Tison

Umie słuchać, dostosowywać się do partnera

A po komunikacie dotyczącym strategii ci, którzy mnie śledzą, wiedzą, że nie siedzę zbyt długo przy zmianie stron, nawet jeśli są duże postępy.

I nie jestem też wielkim komunikatorem z moim partnerem, ale dostosowuję się do niego.

Nie czuję takiej potrzeby, ale teraz już wiem, jak to zrobić, jeśli mój partner potrzebuje więcej słów, wymiany zdań i taktyk, mogę to zrobić. Ale to zależy od mojego partnera i dostosuję się. To nie jest prośba z mojej strony.

O ile na krześle możemy pogadać o wszystkim, o ile na ziemi, podoba mi się, że punkty są ze sobą powiązane. Więc podoba mi się, że nie ma za dużo gadania.

Eleonora Coulibaly

Co za przyjemność być dziennikarzem w środku padel, atrakcyjny rozwijający się sport. Mam nadzieję, że spodobają Ci się oferowane treści. Do zobaczenia wkrótce być może na stoku!