Podczas gdy trenerzy Pablo Ayma, Robin Haziza i Benjamin Tison pracują nad utworzeniem listy ośmiu zawodników i ośmiu zawodników gracze który będzie reprezentował francuską drużynę w 2024 r., były francuski numer 1 dzieli się swoimi przemyśleniami na temat procesu selekcji. Omówiono w nim podstawowe kryteria, podkreślono znaczenie zaangażowania i profesjonalizmu oraz omówiono jego najważniejsze elementy.

Niezbędne elementy francuskiej drużyny

Istnieją niezbędne rzeczy zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Nie będę kłamać: Alix Collombonpoza kontuzją na pewno wystąpi w francuskiej drużynie. Okłamywaniem byłoby, gdyby ludzie tego nie mówili. Jesteśmy przejrzyści wobec zawodników, dziś, po szkoleniu z drużyną francuską, wszyscy wiedzą, kto ma duże szanse na bycie tam, kto ma mniejsze szanse, a kto nadal jest w grupie gra bo to jeszcze nie koniec, zostały jeszcze turnieje i listę do FIP-u musimy przekazać dopiero 25 czerwca. Mamy jeszcze czas i nie wszystkie miejsca zostały już przydzielone. Gracze są tego świadomi.

Alix Collombon

Lea Godallier, chyba że nie jest w formie ze względu na macierzyństwo, a nie sądzę, żeby tak było, bo widziałem ją na treningu i była już na ciekawym poziomie, choć daleko jej było do jego znanego nam poziomu, co jest wyjątkowe . Mówimy o czołowym zawodniku. Oczywiście, że jeden Carla Toully, który właśnie znalazł się w pierwszej setce, powinien znaleźć się na liście Mistrzostw Europy z wyłączeniem poważnych trzęsień ziemi. Jessa Giniera, który ma doświadczenie, dobrze gra i jest bardziej niż w przeszłości inwestowany w turnieje, również odchodzi z przewagą.

Wśród mężczyzn tak Thomas Leygue et Bastien Blanqué, którzy są aktualnymi mistrzami Francji i przodują w rankingach. Thomas jest dziś 103., niedawno był w pierwszej setce i jest młody. Thomas poza wypadkiem będzie występował w reprezentacji Francji. Jest jednym z naszych przywódców, podobnie jak Bastien. Widzieliśmy go na obozie przygotowawczym drużyny francuskiej, wszyscy chwalą jego zdolności przywódcze.

Thomas Leygue

Ale chcę ci powiedzieć, spójrz Thomasa Vanbauce'a et Maksym Joriscztery miesiące temu zadałbyś mi pytanie, powiedziałbym ci, że oni nie mogą grać w reprezentacji Francji, są za daleko. Dziś i w ciągu czterech miesięcy osiągnęli wyniki, które sprawiają, że myślimy o zintegrowaniu ich z francuską drużyną. Prawda jest taka, że ​​cały czas decyduje teren. Chcę Wam powiedzieć, że o naszych decyzjach zawsze decydują wyniki. Nie mamy a priori pozytywnego ani negatywnego.

Adrien Maigret nie można uważać za istotne, on o tym wie. Nie ma dzisiaj projektu, który gwarantowałby przybycie, ani zaangażowania w turnieje, nawet jeśli wykonał 3 lub 4 FIPy z Julienem Seurinem. Max Moreaudla mnie jest Francuzem numerem 2, jest niemal niezbędny dla francuskiej drużyny, ponieważ jest w grupie od długiego czasu. Byłoby wielką niespodzianką, gdyby Maxa tam nie było. 

Johan Bergeron ma doświadczenie, zatrzymał się na rok, ale wrócił do formy, schudł, jest ostry jak to mówią, wrócił na bardzo ciekawy poziom. Śledzę jego wyniki, odchodzi z przewagą. Potem zawsze ważna jest prawda na miejscu. Dziś chcę powiedzieć, że A Dylana Guicharda również zaczyna do przodu, ponieważ jest młody, ponieważ gra dobrze, ponieważ gra w parze z Bastienem Blanqué na poziomie międzynarodowym. To trochę jak para w 100% francuska, która sprawdza się najlepiej pod względem czystych wyników. Wszystko to oznacza, że ​​są przed nami.

Jeszcze raz zadałbyś mi to pytanie cztery miesiące temu, powiedziałbym ci, Thomas, Vanbauce, Maxime, Joris, są mocno w tyle, mają potencjał, są interesujący, ale musimy to udowodnić. Dziś to udowadniają. Potem jestem bardzo wymagającą osobą, oni wiedzą, że muszą nadal udowadniać, a nie tylko udowadniać.

Znaczenie stażu we francuskim zespole

Częścią refleksji jest kurs szkoleniowy drużyny francuskiej. Wyniki od stycznia są częścią refleksji, podobnie jak projekt czy poziom. Trzeba także znaleźć ducha zespołowego i równowagę, a my staramy się wziąć pod uwagę wszystkie te parametry. Pewne jest, że trochę wcześniej przeprowadzimy pełną refleksję. Już zaczęliśmy, ale szczerze mówiąc, nie zdecydowaliśmy się jeszcze na wszystkie miejsca, czy to dla kobiet, czy dla mężczyzn. 

Dla mnie jest to skomplikowane, gdy nie bierzesz udziału w kursie, wyłączając oczywiście kontuzję, problemy rodzinne lub cokolwiek w ostatniej chwili. Zakładam i oni o tym wiedzą, że np. Alix Collombon, jeśli jutro powie mi, że nie odbywa stażu, choć nie ma ważnego powodu, niezależnie od tego, jak silna jest, dla mnie nie może nie być w francuskiej drużynie. Nawet jeśli byłby to strzał w stopę w tym sensie, że bez Alix będziemy słabsi. Ale uważam, że to przynosi profesjonalizm. I Alix zostaje ostrzeżona, Léa zostaje ostrzeżona, chłopaki są ostrzegani, nie ma na to darmowej przepustki. Dlatego też wszyscy byli obecni wśród mężczyzn i kobiet, z wyjątkiem Tiffany, z którą rozmawiałem przez telefon: udało nam się wyjaśnić, a ona wie, co się dzieje.

Chcemy wnosić coraz więcej profesjonalizmu. Po raz pierwszy na obozie francuskiej drużyny odbyły się poranne treningi. Należy także zmierzać właśnie w tym kierunku. Wybranie graczy to zaszczyt.

Wybory są trudne. Jeśli chodzi o dziewczęta, nie ma dużych zmian w porównaniu z zeszłym rokiem, nie było żadnych odejścia na emeryturę ani dużych przestojów; ale wśród mężczyzn nadal straciliśmy Jérémy’ego Scatenę, który był Francuzem numer 2, i mnie, jeśli o to chodzi, Francuza numer jeden. To duża zmiana.

Parametry brane pod uwagę przy doborze zawodników

Bardzo jasno wyrażamy się z graczami na temat oczekiwanej inwestycji i projektu. Niezbędne jest również doświadczenie, które jest brane pod uwagę. Dziś, na tym samym poziomie co Adrien Maigret, jego projekt nie będzie za niego mówił w porównaniu do młodego człowieka, który przyjedzie z projektem, ale z drugiej strony ma doświadczenie, fakt, że zareagował, że wygrał brązowy medal z reprezentacją Francji. To wszystko ma znaczenie, dlatego pod uwagę brane są wszystkie parametry, a nie tylko stan formy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Adrien Maigret

To wspaniale, że młodzi ludzie, tacy jak Thomas Vanbauce i Maxime Joris, naciskają i osiągają świetne wyniki, ale trzy miesiące dobrych wyników też nie wymazują wszystkiego. Wszystko się liczy i już wcześniej rozmawialiśmy o obecności na szkoleniach. Powtórzę jeszcze raz: nic nie jest eliminujące. To nie dlatego, że zawodnik opuści szkolenie, nie zostanie on już wybrany do reprezentacji Francji. Z drugiej strony można powiedzieć, że strzelają sobie w stopę, żeby zostać wytypowani do zawodów, które nadchodzą tuż za trasą, to pewne.

Staramy się wnosić zasady, profesjonalizm, aby ci, którzy mogli uczestniczyć w kursie, mogli zobaczyć zaangażowanie zawodników. To gwarancja, że ​​przekaz dotrze do odbiorcy i że będzie ważny.

Jest konkurencja, nie możemy się okłamywać, wybory są trudne, czy to dla kobiet, czy dla mężczyzn. Do nas należy zbudowanie jak najlepszego zespołu, który będzie starał się sprostać celom, które sobie postawiliśmy, a które są wysokie, a poziom tylko wzrasta wśród Szwedów, Belgów, Włochów, Holendrów i Portugalczyków wciąż tam jest, więc robi się coraz lepiej coraz ciężej.

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.