Benjamin Tison, mistrz Francji i pierwszy francuski na poziomie międzynarodowym grali w grę pytań i odpowiedzi przy mikrofonie Padel Magazine z okazji jego podpisu z bardzo dużym sponsorem: Cupra!

Z klubu Pyramides Francilien spogląda wstecz na swoją karierę, ale także na sukcesy, które sprawiły, że stał się jedną z nowych twarzy hiszpańskiej marki.

Bardziej osobisty wywiad, aby lepiej poznać tego gracza, który jest dumą Francuzów na torze World Padel Tour.

początki

PM: Jeśli nie masz nic przeciwko Benjaminowi, zanim porozmawiasz o tym, co się dzisiaj dzieje, czy mógłbyś wrócić do swoich początków, jakie były twoje pierwsze chwile na polu padel ?

BT: „Moje pierwsze chwile w padel odbyła się w Tennis Club du Mas, niedaleko Perpignan. To mój kuzyn wprowadził mnie w ten sport. Do tego dnia nigdy nie słyszałem o tej dyscyplinie i można powiedzieć, że od pierwszych balów ją pokochałem. 
Problem w tym, że gdy wróciliśmy do Paryża, nie było jeszcze boisk budowlanych, więc ciężko było ćwiczyć, aż do dnia, w którym klub Bois d'Arcy otworzył swoje podwoje. Mogłem trenować poważniej ”.

PM: Kiedy powiedziałeś sobie, że masz dobry poziom, aby zacząć w padel ?

BT:  Były dwa ważne wydarzenia. 
Pierwsza jest podczas turnieju z moim pierwszym partnerem, Fryderyk Pommier. Wyjechaliśmy do Lyonu na nasz debiut w zawodach i pokonaliśmy w ćwierćfinale Johan Bergeron et Pierre Antoine Morillon. W finale tego turnieju przegraliśmy z Justin Lopes et Aitor Garcia. Wtedy zdałem sobie sprawę, że gram całkiem nieźle.
A drugi, który potwierdził, że mam coś ekstra i że naprawdę lubię ten sport, był wtedy, gdy zacząłem Adrien Maigret dla pierwszego P1000 w Perpignan. Następnie sformalizowaliśmy i wygraliśmy razem kilka konkursów. Tu zaczęła się przygoda.

Adrien Maigret i Ben Tison w piramidach P2000 2021

„The padel: najbardziej indywidualistyczny sport zespołowy”

PM: A co z relacjami między graczami? Udało nam się zobaczyć wiele par idących własnymi drogami. Tak było w przypadku twojego byłego kolegi z drużyny Téo Zapaty. Czy możesz nam opowiedzieć o tym odcinku? 

BT: „Tak, szczerze mówiąc sam byłem zaskoczony.
Dzień po finale P2000 w Perpignan z Jo bergeron dostaję telefon od Teo wyjaśniając mi swój wybór zaprzestania naszego stowarzyszenia. Otrzymał propozycję od Nacho Gadea (67. gracz na świecie) oferujący grę u jego boku. Biorąc pod uwagę wyniki, Hiszpan miał więcej punktów niż ja, a okazja była zbyt dobra dla Téo. Miał zostać rozstawiony w previas. Ponieważ mieliśmy bardzo dobre, bezpieczne relacje poza boiskiem, separacja była trudna. W chwili obecnej przechowujemy te doskonałe raporty i nadal jesteśmy w kontakcie. Ale musieliśmy się odbić ”
.

ben-tison-teo-zapata-smash padel niewygoda

PM: W tej sytuacji w tym przypadku separacja poszła dobrze, ale czasami tak nie jest. Zachodzą nagłe zmiany, które można odbierać w niewłaściwy sposób. 

BT: „Tak, powszechne stało się zmienianie par na początku lub w środku sezonu. To stało się modne, widać to na World Padel Tour. Wszyscy najlepsi zawodnicy bardzo często się zmieniają. Mogliśmy zobaczyć Maxi Sanchez et Adrian Allemandi zakończyć związek na początku tej edycji 2021. Niezależnie od tego, czy chodzi o mężczyzn, czy kobiety, po dwóch lub trzech turniejach jest wiele zmian. Często mówię, że padel jest sport indywidualny dla dwojga.
To wciąż bardzo indywidualne. Prostym sposobem jest zmiana. Osobiście nie jestem fanem szybkich zmian, potem może się to nie udać, ale trzeba dać sobie czas na wzajemne poznanie się i rozegranie kilku gier razem ”.

PM: Kilka dni temu padła do nas uwaga o twoim byłym partnerze. Na pewno wkrótce dogonisz go w tabeli. Poszedłem więc zobaczyć ranking i rzeczywiście jesteś 73. na świecie, zbliżasz się bardzo do Zapaty, ale także do Nacho Gadei, który jest w pierwszej 60. Różnice nie są już tak duże.

BT: „Miałem bardzo dobrą pierwszą część sezonu, a celem jest zajść jak najdalej. Moim celem byłoby wejście do top 70. Jest bardzo ciężko i będziemy musieli walczyć, ale pod koniec roku zobaczymy, co to jest. Musiałem zrewidować swój cel w górę, ponieważ chciałem być częścią Top 90. To życzenie się spełniło i teraz chcę iść jeszcze dalej ! "

Cupra i padel : to pasuje!

PM: Będziemy kontynuować, rozmawiając o tym wspaniałym partnerstwie, które właśnie zawarłeś z Cupra. Partnerstwo, o którym będzie dużo mówić, ponieważ marka samochodowa mocno wchodzi na rynek we Francji.
Jak zaczęła się historia między wami? 

BT: „Rzeczywiście, jak tak dobrze powiedziałeś, będzie dużo mówić, ponieważ Cupra nadal jest ważnym graczem w świecie padel. Jest to szczególnie Fernando Belasteguin który zainicjował to z marką. Powinieneś wiedzieć, że w Hiszpanii widzimy o wiele więcej Cupra niż we Francji, jest to wielki sponsor WPT, z tą marką żyjemy podczas zawodów.

Historia jest dość prosta, to zasługa Robina Hazizy, który od tego roku dba o moje zainteresowania, który skontaktował mnie z producentem samochodów i stało się to bardzo szybko.

Rzeczywiście mieli wolę osiedlenia się w sześciokątnym środowisku sportowym i osobiście uważam, że padel dobrze komponuje się z ich innowacyjnym wizerunkiem. To sport, który eksploduje na skalę światową i nikt nie może powstrzymać tego szaleństwa. Myślę, że to piękne małżeństwo Cupry i padel. I mam szczęście, że zostałem wybrany ambasadorem marki, bardzo się cieszę ”.

Benjamin Tison Cupra czeka?

PM: Kończąc ten wywiad, chciałbym wrócić do anegdoty dotyczącej pani ojca. Powiedział nam, że padel jest dość dziwne, ponieważ jest wielu tenisistów, których znałeś wcześniej i którzy uprawiali ten sport w tym samym czasie co ty.
Kiedy nie byłeś z nimi tak blisko, byłeś czasami rywalami. Ale padel pozwoliło ci zbliżyć się, a nawet zostać przyjaciółmi. Czy zgadzasz się z jego analizą i czy możemy powiedzieć, że jest to jedna z dobrych historii? 

BT: „Oczywiście!
Od miesiąca padel to przede wszystkim ludzka przygoda i to tylko zabawa. Kiedy zaczęliśmy grać w Yvelines, byliśmy grupą około piętnastu tenisistów w mniej więcej tym samym rankingu. Świetnie się bawiliśmy! Mam mnóstwo anegdot podróżniczych. Chociaż obecnie robię postępy w WPT, nie zapominam o pierwszych grach ze znajomymi ”.

Całą wymianę można znaleźć poniżej:

Kilka dni temu mieliśmy okazję usłyszeć te słowa Alix Collombon o jego partnerstwie z Cupra . Skontaktowano się z nią również w celu reprezentowania hiszpańskiej marki.

To bardzo miły cios dla dwóch mistrzów Francji!

 

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.