To był jeden z momentów tego wtorku, Benjamin Tison i jego partner Teo Zapata udało się potrząsnąć liczbami 1 świat podczas ich konfrontacji na Premier Padel Katar Major.

Rzeczywiście, para francusko-hiszpańska wykorzystała bardzo dobry początek meczu, aby wygrać pierwszego seta przeciwko Alejandro galan et Juan Lebron.

Przy mikrofonie Padel Magazine, Francuz numer 1 wrócił do swojego meczu i na miejscu zwierza się ze swoich wrażeń.

niesamowity czas

Przy naszym mikrofonie na koniec meczu Francilien opowiada nam, jak przeżył tę część i co czuł po tym, jak wyrwał pierwszego seta kapitanom padel Świat.

„Jestem bardzo szczęśliwy, to małe osiągnięcie, ponieważ są światowym numerem 1, zwykle są bardzo daleko od naszego poziomu.

Wykorzystaliśmy fakt, że dwa dni temu rozgrywali finał w Vigo w warunkach halowych, a przyjechali wczoraj bez okazji trenowania i grania na świeżym powietrzu na wietrze. Dodajemy również, że z Teo na początku meczu graliśmy dobrze.

Świetnie się bawiliśmy na boisku, pokazaliśmy świetne wartości, trzymaliśmy się jak szaleni i był świetny tłum na trybunach".

Benjamin Tison

"Rzadko się cieszę, kiedy przegrywam (śmiech). Zawsze chcę być lepszy, nawet gdy szanse są niewielkie.

Jak można powiedzieć, sprawiliśmy, że zwątpili, a oni nas szanowalis.

Jestem szczęśliwy i zawsze musisz zacząć od wygrania seta, a potem wygrania meczu.. Uważam, że 6/2 – 6/2 w ostatnich dwóch zestawach pozostaje surowy, ale to doświadczenie, to są drobne szczegóły. Ale mam nadzieję, że dojdą do końca tego konkursu, żebym mógł powiedzieć, że przegrałem ze zwycięzcami” (śmiech)

Rozkwit sezonu

Benjamin Tison et Teo Zapata bardzo dobry początek sezonu, z kwalifikacjami do finałowych losowań WPT Miami otwarte następnie Vigo w zeszłym tygodniu.

I kontynuuje, biorąc pierwszego seta przeciwko światowym numerom 1 w Doha!

Tison zapata miami otwarty wpt
Benjamin Tison i Teodoro Zapata

„To rok, który zaczął się niesamowicie dobrze pod względem wyników pomimo dziesięciu skomplikowanych dni na starcie, ale udało mi się ponownie skupić.

Dziś przeżyłem coś niesamowitego. Ja gram padel przeżyć takie chwile".

Top 50 w zasięgu wzroku

Wobec niezwykłych i nietuzinkowych występów mistrza Francji można się zastanawiać, czy niedługo mógłby on trafić do pierwszej pięćdziesiątki na świecie.

Rozbawiony, odpowiada nam z wielką pokorą.

"Bardzo trudno jest wspinać się w rankingach. Nawet robiąc dwa finałowe stoły, utrzymam 68. miejsce.

Poziom jest w previach bardzo jednorodny i rozgrywany na detalach. Oczywiście chciałbym być w pierwszej 50".

Tenis i padel uzupełniający?

W obliczu coraz wyższego poziomu padel na całym świecie, Ben Marka daje nam swoją opinię na temat przyszłości padel i rolę, jaką tenis może pełnić dla młodych graczy.

“Gracze lubią Galan et Lebron prawie nie grałem w tenisa, nadchodzi nowa szkoła i myślę, że za 10 lat poziom będzie jeszcze wyższy.

We wszystkich krajach będą bardzo dobrzy gracze, którzy będą w padel bez zaczynania od tenisa. Oczywiście pracując nad pewnymi rzeczami z tenisa, takimi jak siatkówka itp.. możemy mieć udogodnienia.

Z mojej strony jestem pewien, że dzięki tenisowi mam świetne zaplecze, ale mój styl gry idealnie dopasowuje się do tego padel".

Premier Padel 1 - 0 World Padel Tour ?

Oczywiście jest to pytanie, które zadaje sobie wielu miłośników: czy Premier Padel byłby wielkim ciosem dla WPT ?

Przeprowadziliśmy wywiad z Francuzem i chcieliśmy poznać jego opinię w tej sprawie.

„Rozumiem pytanie i chodzi o to, że po raz pierwszy jesteśmy filmowani do meczów kwalifikacyjnych. Nie potrafię ci wytłumaczyć, dlaczego nie zrobiono tego wcześniej, bo to nonsens. Nie jestem tutaj, żeby się kłócić. Musi być wiele rzeczy, o których nie wiem. Niestety, polityka jest obecna wszędzie, zarówno w padel jak w życiu codziennym.

o wiele lepiej niż Premier Padel zrób to dla nas, jesteśmy zadowoleni. Niektórzy mówią, że po raz pierwszy czują się graczami padel profesjonaliści. To prawda, dzisiaj jesteśmy jak tenisiści, jesteśmy rozpieszczani i jest to szczególnie wspaniałe dla przyszłości padel."

„Pchanie w tym samym kierunku”

"W idealnym świecie chciałbym zobaczyć daty zakupu WPT i APT od promotorów QSI i zostać jednym z nich. Mam nadzieję, że zdołamy to zrobić i wierzę, że nie jest to niemożliwe.

Myślę, że to do bani, że strzelamy sobie w łapy, to nowy sport, który wszyscy kochają, który eksploduje na całym świecie, musimy iść w tym samym kierunku.

Dziś musimy rozegrać wszystkie turnieje, co jest absolutnym nonsensem, ale później celem będzie jak w tenisie, żeby móc wybrać nasze konkurencje.

Będą turnieje na wszystkich poziomach, co wydaje mi się bardziej spójne. Cieszę się, że mamy to skojarzenie (PPA), wszyscy jesteśmy zjednoczeni i będziemy robić wielkie rzeczy"

Przed zakończeniem tego wywiadu Beniaminek zaufał kontynuacji tego nowego obwodu. Jak zawodnicy mieli się zorganizować, aby zagrać w pozostałych 9 terminach, wiedząc, że na razie nic nie zostało jeszcze opublikowane przez organizatorów.

„Jak powiedziałeś, mamy trochę więcej informacji niż ty, ale w tej chwili nie możemy nic powiedzieć. Ale to prawda, że ​​jest to bardzo skomplikowane, bo choć zarobimy więcej i przeżyjemy wielkie emocje, to wiemy, że w przyszłym roku będziemy cierpieć, bo będą kontuzje.

Kalendarz będzie trudniejszy do zaplanowania, bilety lotnicze będą droższe, ale myślę, że musimy podjąć ten wysiłek, ponieważ po drugiej stronie wdraża się dużo środków.

Francuzi chcieli zakończyć tę piękną wymianę, dziękując organizatorom turnieju za niesamowitą pracę.

"Gratulacje dla graczy i organizatorów Premier Padel".

Cały wywiad można obejrzeć w poniższym filmie.

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.