Benjamin Tison, menadżer wysokiego szczebla padel w FFT i trenerami wielu francuskich zawodników, sporządził jego bilans po pierwszym dniu bordeaux Premier Padel P2. Ale wrócił też do gniew graczy na torze zawodowym o którym tak dużo mówi się za kulisami. Wybrane kawałki.

O porażce Johana Bergerona i Maxime'a Moreau (6/3 6/2)

Walka Geens Mercadal z Bergeronem Moreau

„Max i Jo ogólnie nie mają złego meczu. Łamią się i wracają, ale na tym poziomie nie można popełnić 3-4 dużych błędów, jak to ma miejsce. Wynik jest nieco surowy, ale Clément Geens był lepszy od pozostałej czwórki. Jo naprawdę rozegrał świetny mecz, Max miał trudności w kilku fazach meczu. Nie możemy odbierać zasługi rywalom. Clément ma bardzo mocny bekhend, który przestraszył Maxa. Uderzał bardzo mocno vibora. Narzucili rytm, który wyjaśnia pewne błędy taktyczne. Oczywiście jestem ich zawiedziony, ponieważ mogą spisać się trochę lepiej. »

Na plecach Adriena Maigreta i Juliena Seurina (6/2 6/4)

Seuryna Maigreta

„W przypadku Adriego i Ju nie mogłem ich trenować z powodu błędu administracyjnego. Adrien miał kiepski początek meczu, nie był pewny siebie. Z tyłu jest lepiej. Mają możliwości, ale w tych elementach musimy być lepsi. Nie można zadowolić się dwiema porażkami, ale jednocześnie, gdy gra się z najlepszymi, chciałbym, żeby było bliżej. Wiemy, że poziom P2 jest bardzo wysoki. »

O zwycięstwie Vanbauce / Jorisa nad De Meyerem / Gonzalezem (6/3 6/3)

„Czułem, że było dużo napięcia. Nie jest to mecz, który zapamiętam pod względem czystego poziomu gry, to mnóstwo emocji. Maxime i Thomas są o krok od kwalifikacji z reprezentacją Francji do Mistrzostw Europy (przyp. red.: lista zostanie ogłoszona w najbliższy piątek w ciągu dnia), spisali się nieźle. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć je jutro. »

Gwarantowane miejsce w barwach The Blues w przypadku jutrzejszego zwycięstwa?

„Nie, nigdy nie rozstrzyga się w jednym meczu. Vanbauce i Joris grają dobrze, co potwierdzałoby to, co robili przez trzy miesiące. Ale jutro nie zmieni wszystkiego. Lista jest prawie kompletna. Czekaliśmy na ostatnie mecze kwalifikacyjne mężczyzn. Musimy podjąć decyzję w nadchodzących dniach, a cena Comexu musi potwierdzić się w piątek. »

Benjamin Tison Premier Padel Trener Bordeaux

Jego życie od chwili powołania do FFT

„Kiedy pracuję, nie tęsknię za polem. Ale kiedy tam będę, oczywiście chcę grać w tej niesamowitej infrastrukturze! Lubię tę pracę, jest w niej kilka rzeczy niesamowitych i mniej przyjemnych. Wspaniale jest tu być i pozwala mi to pozostać w tym wszechświecie. Jesteśmy w trakcie konfigurowania monitorowania turniejów dla chłopców i dziewcząt. »

Jego opinia na temat kontrowersji Premier Padel

„Błędy są wspólne. Gracze są bardzo wymagający, może trochę za bardzo. Musimy także pamiętać, skąd pochodzimy. Na Roland-Garros (tenis) od drugiego dnia zapełniają wszystkie korty, podczas gdy my nie możemy tego zrobić na głównym losowaniu. Być może jest to dowód na to, że padelmimo że się rozwija, wciąż jest nad czym pracować. »

Relację z pierwszego dnia można zobaczyć poniżej:

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.