Francuski numer 1, Benjamin Tison, wraca do Laurenta Trupiano z Kochamy Tenis na swoich pierwszych krokach w padel jusqu'au World Padel Tour. Polityka, turnieje, stowarzyszenia graczy, Benjamin mówi wszystko.

Ekstrakty.

Jako gracz Word Padel Tour (WPT), zainspirowany przybyciem QSI przy wsparciu Międzynarodowej Federacji padel stworzyć kolejny profesjonalny obwód?

Myślę, że to dobra wiadomość, zwłaszcza że strategią QSI jest dalsze wzmacnianie roli graczy, aw szczególności nagrody pieniężnej. Na tym polega problem z WPT, zwycięzca etapu zarabia średnio 9 euro, a to za mało. Przybycie QSI jest logiczne, ponieważ padel eksplodować na całym świecie. Niezbędne jest zatem również zbudowanie wysokiego poziomu pod względem marketingowym i rozrywkowym. W 2022 r. będą więc dwa tory i zagram na obu. Logicznie zagram 34 turnieje; To dużo, ale nie mam zamiaru narzekać!

Pytanie techniczne: czy dwuręczny bekhend jest naprawdę przydatny? padel ?

Spodziewałem się tego pytania, często mi je zadają. To proste: jeśli piłka jest przede mną, gram dwiema rękami; jeśli dotknie szkła, to nie. Dzisiaj jestem jakby jedynym, który ćwiczy tę technikę, ale nie sądzę, że nie potrwam długo, ponieważ wielu graczy zrozumiało, że w szczególności w zamian za serwis, drugie rozdanie może być bardzo przydatne i bardzo skuteczny.

Aby przeczytać więcej, dzieje się to poniżej!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.