La Francuska Federacja Tenisowa, czy przyniesie działanie przed Radą Stanu? W każdym razie tak jest życzenie prezesa FFT, Bernarda Giudicellego.

Działania przed Radą Stanu?

Przezpost na FacebookuPrezydent jasno pokazuje, że chce przywrócić pewną normalność w klubach i życiu zawodników. Ma nadzieję uzyskać zgodę komitetu wykonawczego FFT, która odbędzie się w najbliższy piątek, aby umożliwić Federacji podjęcie działań:

Konferencja zorganizowana przez CNOSF Federacji Olimpijskich pokazała powagę sytuacji dla naszego życia stowarzyszeniowego, dla naszych klubów i wszystkich zawodów żyjących ze sportu.

Nasze okrzyki czujności, nasze wiadomości nie są słyszane.

W najbliższy piątek w Komitecie Wykonawczym będę prosić o upoważnienie do wniesienia sprawy do Rady Państwa, aby nasz sport, który daje wszelkie gwarancje ochrony zdrowia, został uwzględniony w swojej specyfice.

Możemy pograć w tenisa lub padel i zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Złożona sytuacja dla FFT

Jeśli ostatnie środki pozwolą FFT na obejście nowego planu naprawczego dla tenisistów, amatorów, zawodników, kluby i trenerzy często mówią, że są zapomniani.

W ramach swojego planu wspierania i ożywienia francuskiego tenisa, FFT organizuje Challenge Pro FFT, nową serię turniejów przeznaczonych dla profesjonalnych graczy, od listopada do grudnia.

Dobra rzecz dla profesjonalistów. Ale na razie wydaje się, że FFT nie jest w stanie zrobić więcej.

Czy Federacja naprawdę może postąpić inaczej? Może tylko działać i działać zgodnie z przepisami ustanowionymi przez rząd.

I właśnie w tym ostatnim punkcie FFT może przejść do ofensywy, aby pozwolić klubom na ponowne otwarcie. W imieniu prezesa FFT, „Możemy pograć w tenisa lub padel i zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa ”.

Środki zdrowotne stosowane w klubach są wiążące. Tenis jak padel nie są stricte sportami kontaktowymi, a jedynym kontaktem jest piłka.

Bernard Giudicelli bardzo jasno określa swój stan umysłu:

Wiosną zamknięto nas 17 marca i ponownie otwarto (tenis) 11 maja, 55 dni później. Działaliśmy przez 15 dni w ruchu sportowym, ale teraz będziemy bronić naszej różnicy.

Po stronie FFT jest sytuacja kryzysowa, która musi odnotować spadek zwolnienia 30 XNUMX osób w ciągu jednego roku.

Zdjęcie zrobione z Facebooka, którego nie mogliśmy znaleźć.

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.