Zapytany przez Padel Magazine, Bernard Giudicelli, były prezes FFT, członek Najwyższej Rady Tenisowej i wiceprezes Międzynarodowej Federacji Tenisowej odpowiedzialny za rozwój skomentował ostatnie słowa Prezesa FIP, Luigi Carraro.


Przypomnienie komunikatu prasowego z 29 marca i słów Prezesa FIP :

cieszę się jak FFT chce nadać nowy impuls rozwojowi padel we Francji.

FIP rzeczywiście potrzebują wsparcia Francji w swoim projekcie rozwojowym.


Luigi Carraro ma nadzieję, że FFT znajdzie się w szeregach FIP. „Czy to nie był już przypadek? »Zastanawia byłego prezesa FFT.

Ze słów Luigiego Carraro, obecnego prezesa FIP, którego mandat był odnawiane na okres 4 lat, co oczywiście zaskoczyło byłą drużynę FFT.

Bernard Giudicelli, mówi nam sedno swoich myśli.

„Zapewniliśmy wsparcie, gdy FIP najbardziej tego potrzebowało”

W czasie, gdy Luigi najbardziej potrzebował FFT, odpowiedzieliśmy, gdy tylko został powołany do FIP w 2018 roku. Przypominam.

Prowadził własną kampanię. I wspieraliśmy go pomimo wielu przeciwności w tamtym czasie. 

Zapytał mnie Luigi Carraro. Łatwość języka, to, że bardzo dobrze mówi po francusku, fakt, że mówię po włosku, zbliżyły nas do siebie.

Wysłaliśmy nasze drużyny do Paragwaju. Stale wspieraliśmy FIP

bernard giudicelli fft padel wycieczka

„Lojalny pomimo przeciwności”

FIP był w tamtym czasie w złym stanie z wieloma przeciwnikami, w tym Hiszpanią i Portugalią, wielkimi narodami padel który widział inaczej, a ponadto zwrócił się do Europejskiej Federacji Padel. 

Jednak zawsze byliśmy lojalni wobec FIP. Mieliśmy bardzo uporządkowaną wizję. Plik padel musi rosnąć samodzielnie, ale w krajach europejskich musi opierać się na ekonomii tenisa. 

„Chcieliśmy legitymizować FIP”

Chcieliśmy zapobiec padel staje się tenisowym kozłem ofiarnym.

Dzięki naszemu wsparciu chcieliśmy legitymizować FIP.

FIP mógł polegać na sile FFT. Dzięki naszemu europejskiemu wsparciu ze strony FFT towarzyszyliśmy konsolidacji FIP w czasie, gdy nie było to dla niego łatwe. 

Próbuje znaleźć inne przyjaźnie. Patrzę na to z pewną filozofią.