Bernard Giudicelli, prezes FFT i kandydat na jego reelekcję na szefa Federacji, powrócił do tematu padel od naszych kolegów z Tennis Magazine.

Le padel osiągnął kamień milowy

Le padel przekroczył kamień milowy 10 000 zawodników w lutym 2020 r., a nawet 11 000 w listopadzie ubiegłego roku, pomimo kryzysu zdrowotnego. Dobra wiadomość dla prezesa FFT, który wyjaśnia, że padel zajął swoje miejsce w rodzinie Francuskiej Federacji Tenisowej.

Le padel jest dziś naszą drugą flagową dyscypliną, jestem w rzeczywistości prezesem Francuskiej Federacji Tenisowej i padel.

Nadaj mu międzynarodową rangę

Hubert Picquier, wybrany urzędnik odpowiedzialny za padel w FFT, członek Comex odpowiedzialny za sprzęt i wiceprezes FIP (Fédération Internationale de Padel) w ten sposób stawia FFT w czołówce na poziomie międzynarodowym.

Dla prezesa FFT wizerunek padel międzynarodowo:

Przede wszystkim należy nadać tej dyscyplinie rangę międzynarodową, w szczególności w jej relacjach z władzami - czy to organem olimpijskim, czy federacją międzynarodową.

Dwa sądy padel w klubie tenisowym: dodatkowy dochód

Im więcej ziemi padel, plus padel jest znany. Sieć terytorialna padel cała Francja ma dobry początek. Prezes FFT kontynuuje tę dynamikę:

Następnie należy pozwolić na rozwój poprzez obiekty.

Dwa sądy padel w klubie tenisowym to dodatkowe przychody, ale przede wszystkim nowo odkryta towarzyskość czy w każdym razie dynamika w funkcjonowaniu klubu.

Umowa, którą właśnie podpisaliśmy ze Stowarzyszeniem Burmistrzów Francji, daje nam dobre perspektywy rozwoju tej praktyki.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.