Le Padel Club de Lyon był gospodarzem w ten weekend regionalnego etapu Head Padel Open, jeden z największych turniejów w padel roku z najlepszymi francuskimi parami.

GINIER / COLLOMBON potwierdza

Zostało to już powiedziane w naszych poprzednich artykułach. Francuska para może zdetronizować mistrzów Francji: Lyonnaise Alix Collombon i Jessicę Ginier.

Zanim zaczniemy mówić o tym pięknym finale, musimy wrócić do szoku u pań tego turnieju: Collombon / Ginier Vs Clergue / Casanova.

W tym półfinale, finał przed godziną, dwie ulubione pary zawodów starły się ... Wreszcie mogliśmy powiedzieć. Ponieważ ten pojedynek był długo oczekiwany.

Mecz jeszcze prawie opanowany od początku do końca dla lokalnej pary. Oczekiwany wielki mecz był piękny, ale być może zbyt krótki.

W pierwszym secie ci dwaj bardzo dobrzy gracze w tenisa (zarówno negatywni), jak i podwójni mistrzowie tenisa (grając razem) wykazują agresywność w siatce iw grze, która zaskakuje mistrzów Francji. Lyon wygrywa zestaw 1er 6 / 2.

W drugim zestawie Clergue / Casanova ma blok, ale nie wystarcza. Gra jest szybka i w tej grze Lyon jest bardzo dobry. Jednak pod koniec drugiego seta spowalniają grę, a my czujemy, że Clergue / Casanova wracają w tym meczu do tego stopnia, że ​​mogą przejść wszędzie przed 5. Ale kobiety z Lyonu w końcu wygrały ten mecz po końcowym wyniku 6 / 2 7 / 5.

W finale znaleźliśmy się w Tuluzie, Léa Godallier / Marianne VANDAELE. Równie agresywna para, która swoim typem gry przypomina dzisiejszych zwycięzców. W półfinale na emeryturze zdała Cape Godard / Sorel. Sandy zostaje kontuzjowany przy piłce i zmusza go do walki. Miejmy nadzieję, że kontuzja ta nie ma wpływu na międzyregionalne mistrzostwa Francji w padel.

Alix Collombon / Jessica GINIER pokonała Léę Godallier / Marianne VANDAELE 6-2 6-4.

Bergeron / Blanqué: STRIKE

Ważne było, aby w ten weekend nie przeszkadzać Bergeron / Blanqué. Nie stracony set i poziom gry, który potwierdza, że ​​najlepsza francuska para w tej chwili to ona.

Nawet para Ritz / Scatena nie będzie w stanie wiele zrobić w półfinale (6 / 3 6 / 4).

W finale przeciwko Aitorowi Garcii Bassasowi (ESP) / Maxowi Moreau (FRA) francuska para była o ton powyżej całego meczu, chociaż na koniec meczu trudniej było go zakończyć.

Zwycięstwo Bastiena Blanqué / Johana Bergerona nad Aitor Garcia Bassas / Max Moreau: 6-3 7-5, a Francuzi położyli kres tej dykcji: „Musisz mieć swój hiszpański, aby wygrać duży turniej".

Padel Central obchodzi swoje 3 lata.

"To okazja do pogratulowania i podziękowania wszystkim tym, którzy sprawiają, że nasza struktura przyjęć jest miejscem docenianym i docenianym przez całą społeczność Padel. A przede wszystkim jego twórca Laurent Berard, ale także historycy: Thomas Maurand i Jean-Christophe Kimmerlé ” prezes Padel Klub Lyon, Jerome Becasset.