[vision_highlight color = ”purple” style = ”style-1 ″] Padel Klub Cassis wciąż aktywny pod egidą Jacky Barnault i Soccer Park of Orleans, który ma nadzieję odegrać ważną rolę podczas mistrzostw Francji Padel. Szybki rzut oka na te 2 kluby: [/ vision_highlight]

W klubie Padel Cassis:

Po nocy zakłóconej przez gwałtowne burze, turniej najlepszych dziewczyn 16 Cassis PADEL odbył się w pięknym słońcu. Pociecha została wygrana przez Kiki i Clementine przeciwko Sophie i Valerie.

W turnieju Sika i Adeline wygrały z Pann i Lisette. Piękny pokaz, ładne dziewczyny: dzień, w którym nie moglibyśmy być bardziej przyjemni.

W Orleans Soccer Park:

To dla kobiet GUILLEMIN / THAUVIN oraz mężczyzn AMIOT i THOMAS, którzy będą reprezentować Orlean podczas faz międzyregionalnych o mistrzostwo Francji padel.

W dniach 13 i 14 czerwca w Soccer Park Orléans odbyły się pierwsze Mistrzostwa Regionalne im Padel organizowane przez Francuską Federację Tenisową. 14 dwuosobowych drużyn, w tym 2 deblowe damskie i 14 deblowe mężczyzn, czyli 32 uczestników, odpowiedziało, oferując nam wspaniały występ. I to w bardzo dobrym stanie.

Zawody o deblę mężczyzn odbyły się w dni 2: pierwsza, w sobotę, była poświęcona meczom grupowym, a druga, w niedzielę, pozostawiła miejsce na mecze klasyfikacyjne. Z podwójnymi damami 2 na telefon, mecz 1 w niedzielę wystarczył, aby zdecydować między nimi.

Odtąd, po stronie człowieka, wytwarzano kury 4 (kury 2 3 i kury 2 4). Podwójni mężczyźni mogli wtedy walczyć pierwszego dnia zawodów od 9h do 18h, aby zademonstrować swój poziom w stosunku do przeciwników w regionie. Z niejednorodnym poziomem ogólnym niektóre mecze okazały się bardzo mało stoczone, a kilka innych wykonało postacie plakatowe przed meczami klasyfikacyjnymi.

Nawet jeśli odruchy nabyte w tenisie wyraźnie powróciły na powierzchnię, uczestnicy ewoluowali w kierunku gracza, aby stopniowo robić miejsce dla taktyki i finezji ze szkodą dla mocy niezbędnej do wybicia piłki z krótki.

Pod koniec pierwszego dnia najlepsze podwójne miały wtedy zająć pierwsze miejsca w odpowiedniej puli. Dlatego pary MENARD / MENARD, METOUT / LECOEUR, DUBOIS / BILLARD i AMIOT / THOMAS obiecały nam bardzo piękne bitwy o pierwsze miejsce obiecane najlepszym podwójnym panom z regionu Centralnego.

Rzeczywiście, niedziela obfitowała w dobrą grę, podczas gdy mecze o ostatnie miejsca były już kwestionowane, kolejne gry były jeszcze większe. Świadczy o tym: wśród decydujących gier o miejsca w rankingach mecze 4 na 7 zakończyły się super rozstrzygnięciem, w tym meczem o pierwsze miejsce podwójnych mężczyzn.

Ten ostatni przeciwstawił Jean i Matthieu MENARD podwójnemu związkowi Virgile AMIOT i Xaviera THOMASA. Jeśli dwaj bracia byli faworytami w oczach wielu widzów, wynik meczu wykazał determinację ich przeciwników Virgila i Xaviera, którzy wygrali przerwę w Super Tie. Wynik: 6 / 4 - 3 / 6 - 0 / 1.

Dla kobiet mecz wyglądał bardziej jak inicjacja niż finał, ale efekt Padel od razu ich przekonał. Pomiędzy podwójną damą MÉTOUT / LECOEUR a GUILLEMINEM / THAUVINem zwyciężyła ostatnia z notą 2/6 - 1/6.

Ten weekend był wspaniałym spotkaniem wokół Padelmiędzy konkurencją, wymianą i odkryciami. FFT i Soccer Park są dumni z tego sukcesu i zamierzają wykorzystać to pierwsze wydarzenie Padel promować ten sport i rozwijać go tak, jak na to zasługuje.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.