[vision_highlight color = "purple" style = "style-1"] Klub Cassis Padel jest nadal aktywny pod egidą Jacky Barnault i Orleans Soccer Park, który ma nadzieję odegrać ważną rolę podczas mistrzostw Francji w Padel. Szybkie spojrzenie na te kluby 2: [/ vision_highlight]

W klubie Padel Cassis:

Po nocy zakłóconej przez gwałtowne burze, turniej najlepszych dziewczyn 16 Cassis PADEL odbył się w pięknym słońcu. Pociecha została wygrana przez Kiki i Clementine przeciwko Sophie i Valerie.

W turnieju Sika i Adeline wygrały z Pann i Lisette. Piękny pokaz, ładne dziewczyny: dzień, w którym nie moglibyśmy być bardziej przyjemni.

W Orleans Soccer Park:

To dla kobiet GUILLEMIN / THAUVIN oraz mężczyzn AMIOT i THOMAS, którzy będą reprezentować Orlean podczas faz międzyregionalnych o mistrzostwo Francji padel.

13 i 14 June odbyły się w Orleans Soccer Park, pierwszych regionalnych mistrzostwach Padel organizowanych przez Francuską Federację Tenisową. Podwójne zespoły 14, w tym podwójne kobiety 2 i mężczyźni podwójni 14, uczestnicy 32, zareagowali oferując nam wspaniały program. I to w bardzo pięknym stanie umysłu.

Zawody o deblę mężczyzn odbyły się w dni 2: pierwsza, w sobotę, była poświęcona meczom grupowym, a druga, w niedzielę, pozostawiła miejsce na mecze klasyfikacyjne. Z podwójnymi damami 2 na telefon, mecz 1 w niedzielę wystarczył, aby zdecydować między nimi.

Odtąd, po stronie człowieka, wytwarzano kury 4 (kury 2 3 i kury 2 4). Podwójni mężczyźni mogli wtedy walczyć pierwszego dnia zawodów od 9h do 18h, aby zademonstrować swój poziom w stosunku do przeciwników w regionie. Z niejednorodnym poziomem ogólnym niektóre mecze okazały się bardzo mało stoczone, a kilka innych wykonało postacie plakatowe przed meczami klasyfikacyjnymi.

Nawet jeśli odruchy nabyte w tenisie wyraźnie powróciły na powierzchnię, uczestnicy ewoluowali w kierunku gracza, aby stopniowo robić miejsce dla taktyki i finezji ze szkodą dla mocy niezbędnej do wybicia piłki z krótki.

Pod koniec pierwszego dnia najlepsze podwójne miały wtedy zająć pierwsze miejsca w odpowiedniej puli. Dlatego pary MENARD / MENARD, METOUT / LECOEUR, DUBOIS / BILLARD i AMIOT / THOMAS obiecały nam bardzo piękne bitwy o pierwsze miejsce obiecane najlepszym podwójnym panom z regionu Centralnego.

Rzeczywiście, niedziela obfitowała w dobrą grę, podczas gdy mecze o ostatnie miejsca były już kwestionowane, kolejne gry były jeszcze większe. Świadczy o tym: wśród decydujących gier o miejsca w rankingach mecze 4 na 7 zakończyły się super rozstrzygnięciem, w tym meczem o pierwsze miejsce podwójnych mężczyzn.

Ten ostatni przeciwstawił Jean i Matthieu MENARD podwójnemu związkowi Virgile AMIOT i Xaviera THOMASA. Jeśli dwaj bracia byli faworytami w oczach wielu widzów, wynik meczu wykazał determinację ich przeciwników Virgila i Xaviera, którzy wygrali przerwę w Super Tie. Wynik: 6 / 4 - 3 / 6 - 0 / 1.

W grze dla kobiet gra wyglądała bardziej jak inicjacja niż finał, ale efekt Padela natychmiast ich uwiódł. Pomiędzy podwójną damą METOUT / LECOEUR a tą GUILLEMIN / THAUVIN, to ona jako ostatnia zwyciężyła w wynikach 2 / 6 - 1 / 6.

Ten weekend był pięknym spotkaniem wokół Padela, pomiędzy konkurencją, wymianą i odkryciem. FFT i Soccer Park są dumni z tego sukcesu i zamierzają wykorzystać to pierwsze wydarzenie Padel, aby promować sport i rozwijać go tak, jak na to zasługuje.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.