Jonas Björkman et Thomas Johansson zagrali swój pierwszy turniej padel profesjonalne z okazji Wielkiego Mistrza SzwecjiAPT Padel Wycieczka. Dwie szwedzkie legendy idą do mikrofonu Francka Binistiego!

"Świetne doświadczenie"

Jonas Björkman: „Pozostali dwaj gracze byli silniejsi – Relis Ferreyra i David Gutierrez –. Amatorom zawsze jest bardzo trudno grać przeciwko profesjonalnym graczom. Ale stajemy się lepsi, kiedy się z nimi bawimy. To fajnie, to dobry proces doskonalenia. W drugim secie mieliśmy nawet kilka możliwości, ale naprawdę musimy grać perfekcyjnie ”.

Thomas Johansson:„Wolę być w biurze… Ale naprawdę dobrze się bawiliśmy! Naprawdę pokazują nam, jak grać padel. To prawda, że ​​w drugim secie mieliśmy pewne możliwości. Chciałbym powtórzyć kilka razy.”

Johansson / Bjorkman vs Ferreyra / Gutierrez

"Mamy marzenie"

Jonas Björkman: "W padel, amator może grać przeciwko profesjonalistom, a różnica poziomów nie będzie tak duża jak w tenisie. Od dawna chcieliśmy grać razem, ale wciąż musimy się uczyć. Kiedy nie skrzywdzimy ich wystarczająco, robi się to bardzo fizycznie… potrzebujemy więcej treningu!”

„Chcielibyśmy być częścią krajowej selekcji! Ale Thomas pracuje od 8 rano do 17 po południu nad APT, a ja też mam wiele rzeczy. Jeśli to odłożymy, będziemy mogli ćwiczyć. Ale w przyszłym roku będę miał 50 lat, a Thomas 47. Więc może to będzie tylko sen. Ale byłoby bardzo ciekawie trenować 4 razy w tygodniu i zobaczyć poziom, który moglibyśmy osiągnąć. Granie z Thomasem to przyjemność. Wiem dokładnie, gdzie zamierza umieścić piłkę. 

Thomas Johansson: „Jonas ma taką samą postawę na boisku, niezależnie od tego, czy… padel lub tenis. Lepiej poradzilibyśmy sobie z tymi tenisistami. Naprawdę fajnie jest grać, ponieważ nie widywaliśmy się zbyt często. To tak uzależniający sport, w który chcielibyśmy grać cały czas. Zarejestrujemy się na kolejny turniej!”

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można go zobaczyć na różnych międzynarodowych konkursach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach.