Pełni ambicji wicemistrzowie Francji zamierzają zdobyć ten pierwszy P2000 w roku od Padel Horyzont. Pewni swojej siły oddali się naszemu mikrofonowi bez filtra.

Rozsiany 2, „ulga dla nich”

Padel Magazine : Czy byliście w stanie trochę poćwiczyć? Zostawiliśmy cię w nieco frustrującej porażce w finale mistrzostw Francji. Czy jesteś gotowy na kolejną walkę o tytuł w P2000?

Thomas Leygue : „Tak, mogliśmy trenować razem przez ostatni tydzień, więc mieliśmy kilka dni treningu. Był finał mistrzostw Francji, podobnie jak finał ostatnich 3 turniejów Francji. Za każdym razem, gdy przyjeżdżamy na francuski turniej, chodzi oczywiście o zwycięstwo. Jesteśmy gotowi na nową walkę, zawsze przyjeżdżamy po tytuł”

Bastien Blanqué : „Jak mówi Thomas, trenowaliśmy w tym tygodniu w Madrycie, odbyliśmy 3 dni treningu z jego trenerem Gastonem. Przyjeżdżamy tutaj, aby wygrać, jak tylko wrócimy do Francji, chcemy wygrać. Mamy ładne zdjęcie, więc zobaczymy, co się stanie”.

Padel Magazine : Dokładnie na poziomie stołu mogłeś zobaczyć, z kim będziesz grać. Wiemy, że w zeszłym roku w rankingu P2000 zaryzykowałeś znalezienie się w najbardziej skomplikowanej części tabeli. Teraz masz rozstawione 2, rzeczy się zmieniły. Czy to dla ciebie ulga?

Bastien Blanqué : „To ulga, ponieważ byłem dobrze sklasyfikowany, ale Thomas był 70. francuskim graczem, my rozstawiliśmy 25., więc było to skomplikowane (śmiech). Nie, żarty na bok, tak, to ulga, ponieważ w zeszłym roku zawsze byliśmy pod presją, żeby zagrać z Benem i Jo z półfinałów. Fajniej jest grać nimi w finale, a dla nas ciekawsze jest mieć „łatwiejszy” mecz w połowie bez oczerniania pozostałych. “

„Znalezienie się na Chatrier, marzenie z dzieciństwa”

Padel Magazine : Porozmawiamy trochę o różnych torach. Jaki masz program na najbliższe miesiące, na jakim torze będziesz grać i czy zostaniesz zauważony? w Roland-Garros na Philippe Chatrier ?

Thomas Leygue : „Myślę więc, że Bastien tak jak ja, nie mamy kontraktu z WPT. Jesteśmy więc dwoma całkowicie wolnymi graczami i wydaje mi się, że tak jest w przypadku wszystkich francuskich graczy. Osobiście chodzę na wszystkie tory, czy to APT, FIP czy WPT. Jak tylko uda mi się wyjechać na turniej i poczuję się dobrze fizycznie, ruszam. Potem oczywiście mam nadzieję, że wyląduję w Roland-Garros, aby mieć albo wild-card lub znajdź swoją drogę przez wyniki. Ale prawdą jest, że znalezienie się na Philippe Chatrier jest marzeniem z dzieciństwa. “

Bastien Blanqué : „To samo po mojej stronie, nie mam kontraktu z WPT. Widzimy, że nowy obwód FIP Premier Padel pokazał wspaniałe rzeczy w Doha: tylko dwie rundy kwalifikacyjne, dobre warunki gry i zmiana piłki za każdym razem. Widzimy, że chcą robić rzeczy dobrze, więc dla nas graczy jest to naprawdę fajne, a nagrody pieniężne są również interesujące. Będziemy kontynuować wraz z APTs, FIPs, aby zdobywać punkty i osiągnąć nasz cel, jakim jest ukończenie gry wśród najlepszych graczy na świecie. Może przejść różnymi drogami, ale zagramy wszystko. “

Niezamknięty pomysłem wspólnego grania poza francuskim torem

Padel Magazine : Właśnie na tym wiemy, że nie gracie razem poza francuskim torem. Czy to możliwe, że zobaczymy Cię razem na turniejach poza P2000 i mistrzostwami Francji? A może planujesz zrobić wszystko ze swoimi hiszpańskimi partnerami?

Thomas Leygue : „W tym roku jesteśmy zaangażowani we wspólne granie wszystkich P2000 i mistrzostw Francji. Zobowiązałem się również z moim hiszpańskim partnerem do gry na hiszpańskim torze w tym roku. Przecież przyszłość składa się z zakrętów, więc nie zamykamy się na ten pomysł”

Bastien Blanqué : ” Tak, rzeczywiście nie jesteśmy zamknięci na ten pomysł. Thomas do swojego hiszpańskiego partnera, z którym trenuje w grupie, zmieniam wielu partnerów, ale zobaczymy co się stanie. Tam już jesteśmy zaangażowani w P2000 i mistrzostwa Francji, ale być może zagramy razem, jeśli pojawi się okazja do FIP lub jeśli zostaniemy sami na etapie WPT. “

Padel Magazine : Ostatnie pytanie, zmusili graczy do głosowania na Premier Padel wiedzieć, czy było to „punto de oro”, czy przewaga/remis, który wolisz między tymi dwoma systemami?

Thomas Leygue : „To sprzeczne z tym, co powiem, ale głosowałem za decydującym punktem i ostatecznie okazało się, że przewaga głosów zwyciężyła. Wszyscy gracze, którzy byli częścią stowarzyszenia, mogli głosować. Znalazłem się tam w trybie „przewagi” i byłem bardzo szczęśliwy. Prawdą jest, że ostatecznie nie zmienia się to zbytnio, aby chronić jego grę serwisową: jeśli masz remis, to dlatego, że grasz źle. Czy to przewaga na francuskim torze, czy tam, nie ma zbyt wielu zmian , o ile gram w padel Jestem szczęśliwy "

Bastien Blanqué : „ Nie mogłem głosować, ponieważ nie byłem jeszcze związany ze stowarzyszeniem graczy, zostało to zrobione w ciągu tygodnia. Gdybym miał głosować, złoty punkt nie przeszkadzałby mi. Uważam, że dla sportu, przy 30A wywiera to pewną presję na graczy. Jak powiedział Thomas, jeśli masz 0-40 lub remis, oznacza to, że miałeś zły mecz serwisowy. Teraz granie przewagi/remisu jest dobre, ponieważ jeśli dostaniesz remis, nie stracisz bezpośrednio punktu. “

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.