Po cierpieniu na początku gry przeciwko Emiliano Iriart i Carlos Cabeza, Adrien Maigret i Bastien Puste wiedzieli, jak wykorzystać swoją szansę i odwrócić losy, aby wygrać w niesamowita przerwa na krawat. Dwóch Francuzów zostaje w ten sposób pierwszą trójkolorową parą, która zakwalifikuje się do 1/16 finału Greenweez Paris Premier Padel Poważny.

Przy naszym mikrofonie obaj gracze spoglądają wstecz na to zwycięstwo.

Adrien Maigret: "W ogóle nie możemy sobie wyobrazić. Na zawsze pierwsi jak mówią i to będziemy my. Brakowało mi kilku trofeów w mojej karierze, ponieważ padelCo więcej, to mój partner dnia odebrał mi tytuły mistrza Francji i dziś to on przyniósł mi pierwsze zwycięstwo w Roland-Garros (śmiech)."

Bastien Blanqué: "To nasze największe zwycięstwo, bo przede wszystkim nadaje się do tego miejsce. Nie pokonaliśmy najlepszych graczy, ale grając na Philippe Chatrier w tej atmosferze, nasze rodziny są niezwykłe. Mieliśmy niesamowity koniec meczu, straciliśmy osiem punktów z rzędu, byliśmy na skraju wytrzymałości, ale powiedziałem Pablo Aymie, że wygramy mecz i odnieśliśmy sukces, więc to potworne."

„Taktycznie Pablo był potworny”

Adrien odnośnie swojego trenera dnia, Pablo Ayma "Taktycznie był potworny. Nie mówię po hiszpańsku, a on starał się mówić cicho, Bastien również przetłumaczył, ale dał nam bardzo jasną strategię: graj nisko na prawym graczu w locie i staraj się lobować jak najwięcej, gdy awansują, ponieważ gracz po lewej bardzo nas zranił. Uparcie grałem na nim z woleja bekhendowego, ale bronił bardzo dobrze".

NOCLEG ZE ŚNIADANIEM: Oczywiście to zwycięstwo jest również zwycięstwem Pabla, ponieważ w pierwszym secie nie graliśmy ani intuicją, ani talentem. W drugim secie gracz po prawej oddaje nam dwa woleje, co nas trochę uwalnia i od tego momentu zwiększamy intensywność. Spadła też temperatura, co dało mi możliwość lobowania jeszcze trochę, a gracz po lewej tak bardzo chciał to zrekompensować, że popełnił jeszcze kilka błędów.".

MAMA: "Co dziwne, to kiedy warunki gry spadły, trafiłem najlepiej. Zwykle dużo lepiej gram, gdy utwór jest szybki, ale dziś o dziwo było odwrotnie".

„Bastien trzymał dom, a ja musiałem podnieść swój poziom”

MAMA: " Ostatnio dużo narzekałem na boisku, ponieważ trochę brakuje mi pewności siebie z powodu nie grania na międzynarodowym torze. Co więcej, można to zaobserwować podczas pierwszego zestawu tego spotkania. Jestem całkowicie poniżej wymaganego poziomu, dowodzi Bastien. Musiałem podnieść poziom gry i to właśnie zrobiłem. Cieszę się, bo odpowiedziałem prezent na niełatwym meczu”.

NOCLEG ZE ŚNIADANIEM: "Mieliśmy też więcej świeżości, z jednej strony dzięki publiczności, ale także dzięki temu, że mieliśmy czas na przygotowania. Czuło się, że pod koniec byli zmęczeni i trzeba powiedzieć, że grali już wcześniej."

MAMA: " Bastien i ja graliśmy razem mecz w reprezentacji Francji, możemy powiedzieć, że przegapiliśmy tę część. Nie mogliśmy się znaleźć. Kilka dni temu graliśmy też razem w Holandii, w bardzo różnych warunkach i poszło całkiem nieźle. Bastien trzymał mnie mentalnie, ponieważ ponieważ brakuje mi trochę pewności siebie, szybko się denerwuję. Był tam dla mnie. […]. Zasadniczo jestem graczem po lewej stronie, nie mam benchmarku po prawej. Nie grałem w niesamowitą grę, ale mentalnie nie odpuściłem".

„Ruchoma chwila”

NOCLEG ZE ŚNIADANIEM:" Całkowicie zakładam łzę (śmiech). Znasz mnie, jestem bardzo wrażliwą osobą. W tym roku mam przeciętny początek sezonu na profesjonalnym torze i przyjadę tutaj i zagram mecz taki jak ten, na którym znajduję mój poziom gry, gdzie Adrien gra bardzo dobrze i osobiście uważam, że miałem dobry mecz. poruszający. Ponadto moja rodzina i najlepsi przyjaciele przybyli, aby mnie wesprzeć. Czuliśmy, że ludziom się to podoba. więc tak, dlatego mała łza".

JESTEM: "Miesiąc temu nie wiedzieliśmy, że będziemy razem grać. Zadzwoniłem do Bastiena, aby zaproponować mu stowarzyszenie, mówiąc mu, że jeśli spotkamy się z Francuzami, na pewno będziemy mieli szansę Wild-Card. Powiedział mi, że ma hiszpańskiego partnera, który technicznie jest silniejszy ode mnie, ale w końcu oddzwonił i to bardzo miłe z jego strony. Powiedział mi, że to było bardzo dobre dla reprezentacji Francji i granie pomiędzy Blues. Dziękuję mu, bo może gdybym nie miał szansy gry z Bastienem, zakwalifikowałbym się. Więc dziękuję Bastien, jest świetnie."

Kolejny mecz naszych dwóch Francuzów w najbliższą środę, 13 lipca o godzinie 14:00 na korcie centralnym Philippe Chatrier przeciwko Franco Stupazuk i Pablo Lima, aby śledzić na żywo na stronie Youtube Premier Padel.

Poniżej znajdziesz pełny wywiad.

W najbliższą środę Adrien i Bastien zmierzą się z Franco Stupaczukiem i Pablo Limą o 14:00 na Philippe Chatrier, możesz śledzić mecz ICI

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.