Potrójny mistrz Francji z Johanem Bergeronem, Bastien Blanqué zdecydował się postawić na przyszłość, współpracując z Thomas Leygue od tego roku.

Bastien Blanqué: nowe wyzwanie

Poszukuje nowego partnera od zakończenia współpracy z Johanem Bergeronem, sam w poszukiwaniu nowych wyzwań, Bastien Blanqué poświęcił czas tej zimy na zbadanie różnych dostępnych mu możliwości.

Cel numer 1 pozostaje World Padel Tour z dużymi ambicjami w tym roku. Ale chciałem, aby nowe wyzwanie zagrało na francuskim torze. Miałem kilka możliwych „wyborów”.

Na przykład mogłem współpracować z Jérémym Scateną, ale nie mieszkamy w tym samym mieście, a zorganizowanie tego na krótką metę wydawało mi się skomplikowane.

Istniała również możliwość zagrania z Robinem Hazizą, który z całym swoim doświadczeniem mógł reprezentować bezpieczeństwo. Ale w końcu postanowiłem rzucić sobie wyzwanie Thomas Leygue.

Wybierając młodego rodaka, który będzie mu towarzyszył na torze francuskim, torze w Madrycie i torze FIP, Bastien Blanqué stawia na młodość i stabilność.

"Chodzi o to, aby zbudować długoterminowy projekt. Znamy się od kilku lat i bardzo dobrze się dogadujemy.

Należymy do najmłodszych zawodników na francuskim torze (25 lat dla Bastiena Blanqué i 19 lat dla Thomasa Leygue) i myślę, że nasz zespół ma potencjał ”.

Blanqué / Leygue: kiedyś rywale, teraz partnerzy

Rywale na torze od kilku lat, ale nigdy nie zrzeszeni na boisku, dwaj zawodnicy, którzy mieli już kilka sesji z drużyną Francji podczas Mistrzostw Europy we Włoszech w 2019 roku, spotkają się na początku lutego, aby wspólnie przygotować się do sezonu 2021. .

Na pewno zaczniemy od tygodnia treningu w Tuluzie z moim trenerem Ramiro Choyą, po czym razem wyjedziemy do Madrytu, aby spotkać się z resztą zespołu,

wyjaśnia Bastien Blanqué, który obecnie koncentruje się na przygotowaniu fizycznym w Tuluzie.

Thomas dołączy do mnie w grupie treningowej Ramiro Choyi w Madrycie, będzie miał też okazję mieć dostęp do całego zespołu wokół mnie.

Jest młodym zawodnikiem z dużym potencjałem, który może stać się bardzo silny, budując swoją strukturę. 

Jeśli chcą, aby ich wspólny projekt był długofalowy, unikając wywierania na siebie zbyt dużej presji, odpowiednio Bastien Blanqué i Thomas Leygue 3e i 11e Francuzom nie brakuje jednak ambicji.

 Realizujemy projekt trwający co najmniej dwa lub trzy lata, mając nadzieję, że w tym okresie będziemy mistrzami Francji, a wtedy zobaczymy, jak będzie ewoluować. Chcemy zaoferować padel nowoczesny (bardziej fizyczny, dynamiczny i przewiewny po obu stronach), jak to się robi coraz częściej na WPT ...

Jeśli nie znają jeszcze daty swojego wspólnego debiutu w zawodach, obaj gracze zamierzają ustawić się (i zabłysnąć) razem na torze francuskim, torze w Madrycie i torze FIP od początku sezonu 2021, tj. bardzo szybko, jeśli pozwala na to sytuacja zdrowotna.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.