Koniec dnia o godz bordeaux Premier Padel P2, z wielką walką na środkowym torze w ostatnim półfinale mężczyzn. Był to plakat dla outsiderów, odkąd Coki Nieto i Jon Sanz (TS5) spotkali Lucasa Bergaminiego i Pabla Cardonę (TS7).

Ostateczne zwycięstwo hiszpańskiej pary: 6/7 6/2 6/2

Zrównoważone początki

W pierwszym secie ciężko było wybrać pomiędzy obiema parami, obie drużyny grały na bardzo wysokim poziomie. W tej rundzie nie widać najmniejszego przełomu, pary na torze wygrywają swoje starcia z ogromną siłą.

Obie drużyny muszą podjąć decyzję w tie-breaku. Po raz kolejny mamy do czynienia z konfrontacją dwóch równych sobie par. Ostatecznie przewaga przesunęła się na stronę rozstawionych z numerem 7 Cardony/Bergamini, którym w odpowiednim momencie udało się zdobyć przewagę i zdobyć pierwszą przewagę w półfinale: 7/6 (4).

Recital Nieto/Sanza

Po tym pierwszym secie mecz nabrał zupełnie innego charakteru. Tam, gdzie gra wydawała się wyrównana pomiędzy obiema drużynami, Coki Nieto i Jon Sanz byli w stanie podnieść swój poziom gry w najlepszych momentach i awansować w drugim secie. Dwukrotnie wykorzystali okazję do przełamania, aby w drugim secie całkowicie odlecieć. Hiszpańska para wraca zatem do poziomu swoich przeciwników: 6/2.

Sanz nieto bordowy premier padel

Nie ma czasu do stracenia…

W trzeciej rundzie nie było czasu do stracenia dla rozstawionego z piątego seta, który rozstawiał się od początku seta, wygrywając cztery pierwsze gemy tego spotkania, nie pozostawiając najmniejszych szans przeciwnikom.

Sanz/Nieto jest w trybie walca parowego, podczas gdy Cardona czasami wyciąga zawleczkę, próbując nieprawdopodobnych strzałów. To podwójna przerwa w niecałe 15 minut.

Symboliczny dla trzeciego seta rażący błąd Cardony na poziomie 3/5 po nieudanym uderzeniu Sanza pozwala drużynie z piątego miejsca zakończyć półfinał wyraźnym wynikiem 2/5.

Dlatego jutro będziemy mieli bezprecedensowy finał Premier Padel : Sanz/Nieto kontra Ruiz/Gonzalez.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.