Dylana Guicharda et Bastien Blanqué były ostatnią szansą Francji w losowaniu mężczyzn z Betclic Bordeaux Premier Padel P2. A mieli sporo do zrobienia w pierwszej rundzie przeciwko dwóm weteranom toru: Miguel lamperti et Juan Cruz Belluati.

Gdyby od początku nie wzięli nasienia, podobnie jak w przypadku Thomasa Leygue'azadanie pozostało nie mniej trudne.

O jedną przerwę za dużo

Przerwa w pierwszym gemie serwisowym zaszkodziła francuskiej parze, której wejście do meczu zajęło nieco więcej czasu niż ich przeciwnikom. Pomiędzy obydwoma zespołami Belluati i Lamperti nie było dużej różnicy zdobywając 29 punktów w tym zestawie oraz Guichard/Blanqué, 27.

Jednak mimo bardzo solidnej pierwszej rundy Francuzi nie mieli szansy na dogonienie tego spotkania, choć udało im się to osiągnąć dwie piłki breakowe !

Wynik pierwszego seta: 6/4 dla Lamperti / Belluati.

Francuski sen…

W drugiej rundzie Francuzi udowodnili, że rzeczywiście są na swoim miejscu. Mimo wszystko zmuszeni byli ratować kilka break pointów na początku seta, którego umieli bronić ze stylem.

Dla nich 3/2, udało im się zdobyć trzy break pointy. Jednak weterani Belluati/Lamperti byli zdeterminowani, aby nie pozostać w tyle w tym secie i wrócili do meczu, który ostatecznie był bardzo zacięty. Stracone szanse dla para Guichard/Blanqué, która od początku meczu nie zdołała wykorzystać ani jednego break pointa.

W secie doszło do tie-breaka, doskonale prowadzonego dla Francuzów, którzy zdobyli trzy punkty setowe. Byli przestraszeni, gdy zobaczyli wracających Argentyńczyków, ale udało im się, po mocnym woleju Bastiena Blanqué, aby utrzymać nadzieję w tym meczu i powrócić do rundy wszędzie w topniejącej Arkéa Arena.

Wynik drugiego seta: 7/6 (5) dla Guicharda/Blanqué.

Bastien Blanqué Dylan Guichard Bordeaux P2

…i wszystko się rozpada

Początek trzeciego seta był bardzo skomplikowany dla francuskiej pary, która po tym, jak wszędzie zdołała zdobyć po jednym secie, w pierwszym gemie serwisowym przyznała sobie przerwę. Rachunek był trochę wysoki, bo już po kilku minutach gry, para Belluati/Lamperti prowadziła już 3:0 na tablicy ogłoszeń.

Od tego czasu złe wieści dla Francuzów nie ustały Dylan Guichard musiał otrzymać nagrodę przerwa medyczna. Bretończyk odniósł widoczną kontuzję uda. To było za dużo dla outsiderów w tym decydującym secie…

Podobnie jak w pierwszym zestawie ta pierwsza przerwa była fatalna dla Francuzów, który nie wrócił na wynik. Po wielkiej bitwie Dylan Guichard i Bastien Blanqué poddali się…

Wynik końcowy: 6/4 6/7 (5) 6/3.

Co do meczu pomiędzy Jessicą Ginier i Carlą Touly, rozczarowanie jest całkowite. Francuzi mogą jednak wyjść zadowoleni z występu XXL przeciwko dwóm graczom z Top 50!

Ostatni mecz „Dzień Francuski” dla Francuzów z ostatnim tricolorem w biegu, Alix Collombon, w towarzystwie Julia Bidahorria.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.