W najbliższy wtorek w Bordeaux, z okazji konferencji inaugurującej P2 Żyrondyn która odbędzie się w dniach 10-16 czerwca, organizatorzy skorzystali z okazji i odsłonili trofeum dla przyszłych zwycięzców.

Oryginalne trofeum, stworzone przez artystę z Bordeaux Migloo (aka Damien Miglietta – @by_migloo), który zyskał reputację oprawy koszulek w 3D, będzie miało wysokość od 80 cm do 1 metra. Jest inspirowany legendą o Excalibur, gdzie tylko wybrani, a zatem zwycięzcy, będą mogli usunąć rakietę z imitacji kryształu z czarnej skały w ostatnim, obiecującym pokazie po finale.

To trofeum, na którym w każdym sezonie wygrawerowane będą nazwiska zwycięzców, pozostanie również w Bordeaux, gdy zwycięzcy i finaliści (mężczyźni i kobiety) wyjdą z replikami.

„Zaczynałem od poziomu zerowego padel, wspomina Damien Miglietta, twórca. Wyzwaniem było uniknięcie trofeum typu pucharowego lub rakietowego. Chciałem stworzyć coś nowego, dzieło sztuki, które wywołało efekt „wow” także podczas ceremonii wręczenia trofeów. »